şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın telefon faturasına 60-tl'lik bir kitleme sonucunda varlığından haberdar olduğumuz ve genelde vodafone kullanıcılarının başına musallat olduğunu fark ettiğimiz yeni nesil bir dolandırıcılık yöntemi. ne bir imza, ne bir sözleşme almadan faturaya kitlenen 60 küsür liranın sadece arkadaşıma değil bir sürü kişiye kitlendiğini fark ettik.

google'da ufak bir arama yapıldığı zaman olayın vodafone ile ilgisi olduğu anlaşılıyor. forumlarda ve şikayet sitelerinden bakıldığında ise vodafone'nun hiçbir sorumluluk kabul etmemesi ise biraz garip kaçıyor.

https://forum.vodafone.com.tr/…bi-nedir/td-p/444769

yukarıdaki forumda da görüldüğü üzere mağdur olmuş kişiye yardımcı olmak yerine sorumluluğu üstünden atmaya çalışıyor vodafone. eğer bu sorun sadece vodafone kullanıcıları tarafından yaşanıyorsa, düzeltilmesi için vodafone'nun da çözüm üretmesi gerekiyor, böyle "valla bizim haberimiz yok abey." şeklinde kendilerini kurtarmalarının pek doğru olduğunu sanmıyorum.

içinizde vodafone kullanıcıları varsa ve izletmobi'den sms geldiyse hızlıca iptal için müşteri hizmetleri ile görüşmelerini tavsiye ediyorum yoksa onlar da telefon faturalarında 60-tl gibi bir şeye yaramayan hizmet ücreti görebilir.

btk üzerinden şikayeti de gerçekleştirmiş bulunuyoruz. bakalım daha neler göreceğiz memlekette.
  • yeni nesil dolandırıcılık ile dahil olduğum mağduriyet.
    google da yaptığım bir arama sonucunda karşıma gelen sitede çat diye sorgusuz sualsiz abone yapıldım. 16tl ücreti peşin olarak kesti. hesabımdan para kesilmesi bı kadar olmamalı, insanlar abone olduklarını bilmeden bir yerlere abone yapılıyor.
    haram zıkkım olsun hangi şirket buradan kar sağlıyorsa diyeceğim ama kimseye hiçbir şey haram olmuyor bu memlekette.