16305 entry daha
  • dersim'e bağlı güzide bir ilimiz.

eu4 dilinde anlatırsak dersim'in vassal'ı.
  • karşıyakalı bir arkadaşımın, bizim göztepe tarafını pustan göremediği bir sabaha sahip ege’nin incisi kent. ki ben de aynı manzarayı güzelyalı vapur iskelesinden çekmiştim, karşıyaka silüet halinde bile görünmüyordu. nem de çok yüksekti %85 gibi, solungaçlarımızın çıkmasına az bir şey kaldı. sanki. *

görsel

( fotoğrafın üstündeki küçük, gri kutucuk mustafa kemal sahil bulvarı, karataş- güzelyalı/ göztepe arasını işaret ediyor normalde.)
  • dün ve bugün basık ve rahatsız edici bir havası olan şehir. özellikle dün çok kötüydü bugünü bugün göreceğiz. mesela şu an biraz serin gibi. birazdab dışarıya çıkacağım öğleden sonra tişörtün bile fazla geldiği bir hava olacak. sıcak değil, sanki vücuda uygulanan bir baskı gibi. derler ya hani yağmur yağsa hava rahatlayacak. aynı o şekilde.

bir yerlerde güneş var ama bulamıyorum güneş nerede. antik çağlarda astronomi yapıyor olsaydık bugün dükkanı kapamıştık. chieftain midir kral mıdır artık her kimse büyük fırça yemiştik.
  • şu sıralar acaba orada mı yaşamalıyım diye düşündüğüm şehir. söylesene izmir mutlu edermiydin beni?
  • lütfen şu yol temizleme araçlarını insanların kaldırımlarda işlerine, okullarına, hastanelere yetişmek zorunda olmadıkları yoğun olmayan saatte yapınız. izmir gibi tozun içinde olan bir şehirde kaldırım kenarlarında biriken toz ve polen karşımını yol temizleme aracının havalandırmasıyla yutmak zorunda değiliz.

hazır aklıma gelmişken çöp kamyonları trafik canavarı gibi kullanıyor araçları, hangi semte gitsem biri tarafından ezilme tehlikesi atlatıyorum mutlaka.

umuyorum ki personel alınırken kriminal araştırma ve psikolojik test yapılıyordur.

tüm bunların dışında afrika tozu ile puslu bir sabaha uyanmış güzel şehir. ilkbaharı pas geçip yazın kapısını çaldığımız şu günlerde çiçekler açmışken en güzel zamanlarını yaşıyor.
  • şu sıralar , dünyanı en pis ve en kötü havasına sahip olmakla meşgul şehir.

gökyüzü görünmüyor , toz ve pislikten.
hesabın var mı? giriş yap