7599 entry daha
  • kış özlemi çektiren şehir. hâlâ sivrisinek denen mutasyona uğramış yaratıklarla boğuşuyorum ve ciddi ciddi ankara'yı özlüyorum.
  • memleketim.bir türlü mesleğimden dolayı dönemediğim güzel bir iş bulupta eşimin evladımın yaşadığı güzel şehrim.az kaldı gelicem.
  • aksamlari ve sabahlari kıçımın donduğu sadece öğlenleri biraz sıcak olan şehir. abartmayın yaz falan diye, gün icinde en fazla 25 derece oluyor, duyan da 30 dereceyi geçiyor sıcaktan pişiyoruz sancak
  • çabuk unutan insanların yaşadığı şehir

la oğlum manyak mısınız? kış gelsin şehriymiş (bkz: izmir soğuğu)
    sonra aralık gelince bu başlığa koşuyor herkes. evet şu an tişörtle balkondan yazıyorum. hatta hava sıcaklığı 78 derece gözüküyor santigrat dururken fahrenayt seçmiş de google.
  • baharin cok yakistigi sehir. keske hep boyle kalsa.
  • sonbaharın, son baharın ayrı güzel yaşandığı şehir.
    hep bir şeylerin özlemi içindeyiz. yazın kış gelsin diyoruz, kışın yaz gelsin.
    ama aslında mevsimi mevsiminde yaşamak en güzeli.
    tanrı bize 4 mevsimi de eşit yaşayabileceğimiz bir coğrafya vermiş. kıymetini bilmek lazım. homeros "dünyadaki en güzel iklim ve gökyüzü smyrna'dadır" demiş.
    ve sonbahar en güzel izmir'de yaşanan mevsimlerden. ve izmir en güzel sonbaharda yaşanan şehirlerden.
    örneğin, şehrin çok dışına çıkmaya gerek yok, şehrin merkezindeki kültürpark'a gidin sonbaharda. kültürpark'ta 8000 tür ağaç, 2000 tür bitki var, sonbaharda onların renklerini keşfedin. inanılmaz renkler var. hani bir instagram geyiği vardır "burası bilmemne olsa beğenirsiniz, ancak burası bilmemne" diye. kültürparkta şu sıralar öyle fotoğraf karelerine yol açacak yaprak dökümleri ve renkler var. harika.
    her mevsimin ayrı güzel olduğu, ancak sonbaharın apayrı güzel olduğu izmir'i seviyorum.
  • aşık olduğum şehirdir. (bkz: bostanlı)
  • dogal guzelligi ve bulundugu harika cografi konuma ihanetin en net ornegi olabilecek sehirdir.
  • çeşitli bölgelerinde polislerin silahlı veya silahsız şekilde aramalarda bulunduğu (araç, otobüs durdurarak) şehir (son günlerde)
8697 entry daha
hesabın var mı? giriş yap