şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
11238 entry daha
  • ülke futboluna aslında çok büyük etkiler bıraksada bu istikrarlı olamadı.
    izmirden metin oktay gibi dev bir isim çıktı
    fuat göztepe sait altınordu vahap özaltay gibi nice isimlere sahiptir.
    sait fuat vahapların başlattığı yolda metin oktay bayrağı en tepeye çıkarmış izmirin ve galatasarayın gururu olmuştur.
    ondan sonra izmirde artan futbol merakıda başarılar getirmiş metin oktay futbolu bıraktıktan sonra izmirden göztepe avrupa kupalarında dereceler yapmıştır.
    metin oktayın yolu göztepeyle kesişmesede futbolu o zamanlardaki tüm ülke futbolunu futbolcularını müthiş etkiledi.

ilk top oynanan yerde bornovanın küçük parka girişinde topçu tugayı önünde olmuştur.

bu şehir bir zamanlar her yönden çok daha güzel çok daha özeldi bana göre.

(taçsız kral filmini izleyince izmirin değeri çok daha iyi anlaşılıyor.)

(bkz: #100550170)
  • izmir güzeldir. insanları candır, kibardır, dosttur, modern görüşlüdür. izmir yaşanabilecek güzel bir doğu avrupa şehridir. izmir köy değildir ama izmir'de yaşayanlar köylüdür (iyi veya kötü bir şey olarak söylemiyorum. sadece kişisel tespitimdir.) ve ısrarla şehirli olmayı reddederler. muhabbet etmeyi sosyalleşmeyi çok severler o kadar çok severler ki izmir'de sinema, tiyatro, konsere gittiğinizde etkinliğe odaklanmanız imkansız hale gelir. muhabbetlerine sizi de dahil ederler. bundan da kimse rahatsız olmaz.
    izmirliler çok hareketli insanlardır. sporlarından asla taviz vermezler. sahne sanatları gösterisi süresince durmadan hareket ederler. salona girer çıkarlar. yer değiştirirler veya öylesine dolaşırlar. kalorisi düşük olduğu için tiyatroda mısır yerler.
    canım izmir çok seviyorum seni.
41 entry daha