şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
11800 entry daha
  • bana gerçekleşmiş bir hayal, candan bir arkadaş ve tutkulu bir aşk borçlu olan şehir.

ya güzellikle sen vereceksin, ya da zorla ben alacağım. güzelliğine güvenip seni bağışlayacağımı sanıyorsan da yanılıyorsun.
  • barok mimari istiyorum, diyen entry debe' ye girmiş. nasıl kafalar yaşıyorsunuz arkadaşlar. bir de eleştirirken onca yer varken alsancak' ı eleştirmiş. sizin için mimarlık 300 yıl önce bitmiş olabilir arkadaşlar ama günümüzde modern mimari yapılar unesco listelerine giriyor. alsancak' ta da gayet kaliteli modern apartmanlar mevcut. selanik' e gitse dibi düşecek insanlar izmir oldu mu bok atıyor. eleştirecek onca şeyden, en eleştirilmeyecek olanını bulmak da ne bileyim.
    barok cephe kaplaması ne oluyormuş bu arada? yeşillendirilmeyi bekliyorum.
  • bir önceki yazara cevap olarak:

barok benim kendi isteğim ama modern mimari de olabilir. konu hangi mimari daha güzel değil. yeter ki estetik algıdan yoksun ucube yapılar ortadan kalksın, görüntü kirliliği oluşturmasın. çarpık kentleşme ve estetikten yoksun mimari tüm türkiye'nin sorunu. ancak izmir'in yeri bende çok ayrı olduğu için yakıştıramıyorum izmir'e. ayrıca alsancak, kordon bu mimariyi taşıyabilecek en iyi konum. bu yüzden alsancak'ı örnek verdim, gönül ister ki tüm izmir'de, tüm türkiye'de sorun çözülsün. amacım eleştirip, aşağılamak değil. yapıcı eleştirilerle şehirlerimizi hak ettiği değere kavuşturabilmek.
  • --- spoiler ---

önümüzdeki 10 sene içerisinde müthiş kentsel gelişmeler yaşanacak şehir.
    --- spoiler ---
  • çok soğuk lan daha 4 saat önce üstümde bir kazakla dükkanın önünde sigara içiyordum şimdi ceket+montla balkonda titreyerek sigara içiyorum
  • eğer ekşi ve izmir kesişim kümenizse, nezih izmir sakinlerinin katılımı ile yeni bir grup kurmaya çalışıyorum. aklı başında herkese kapımız açık. buyursunlar
  • bir izmirli olarak söylüyorum gerçekten çok çirkin; görüntü kirliliğinin hakim olduğu bir şehir. güzel ilçeleri var elbet ama merkez ilçeleri içimi darliyor. konak, alsancak, buca, bornova, hatay, narlıdere, balçova bunlar hiç görmek gitmek istemediğim yerler. işim düşünce içim sıkılıyor vallahi.
  • sakin huzurlu ortam, güzel kadınlar, rahat bir yaşam.. bunlar hep zihinlerdeki hayallerdi. hiçbir zaman gerçek olmadı.
32 entry daha