• izmirde doğup büyümek isterdim. bana hep cazip gelmiştir. illa kordonda, mavişehirde oturmakta istemem, seferihisar tarafları da olurdu. istanbula sene de 2-3 kez gelip tadını çıkartırdım. en son gittiğimde taksici abimiz isyan ediyordu izmirden. trafik falan diye. onun gördüğü trafik istanbul trafiğinin akıcı haliydi. istanbula göre az gelişmiş bir şehir ama bana hep huzurlu, medeni gelmiştir.
  • cidden boktan bir şehir lan gerçekten, dışardan bakıldığında harika bir yer gibi geliyor ama cidden boktan, sıkıcı bir şehir, istanbul’u özletmiştir ve bir an önce de istanbul’a geri dönme isteğimi günden güne tetikleyen şehir.
  • üniversite okuduğum ve iş imkanı olmadığı için kalamadığım şehir.
    keşke tekrar dönmek kısmet olsa.
  • istanbul doğumluyum. çok uzun süre de orada yaşadım. yaklaşık on küsür yıldır da izmir 'de yaşıyorum. eksi tarafları var, yazın sıcaktır, çok göç aldı, şehir plancılığı yavaş..ama samimi ve rahattır izmir. çalışan insan için, çakallar sofrasında oturuyor hissi yaratmaz. bitmeyen bir koşturmaca yoktur. kendinize vakit ayırma şansınız olur.izmirli değilim ama buradan başka bir yeri de düşünemiyorum. çeşitlilik varsın olmayıversin. eğer işten çıkıp 40 dakikada güzeller güzeli bir koyda veya dağın tepesinde soluk alabiliyorsam bu bir lükstür.
    son olarakta bir kadın olarak buradaki hayat alışkanlıklarımı, kısa süreli seyahatlerimde başka şehirlere taşıdığımda oldukça sıkıntı çektim.
  • bu aksam donecegim sehirdir

tatilden sonra yarin terkar is guc beni bekler...
  • 1.5 aydır kalmadığımız, su vanası kapalı evimize 122 lira fatura gönderen haram yiyici belediyeye sahip şehir. haram olsun, zıkkım olsun. cimer, him artık ne varsa başvurumu yapacağım ama olan yine bize olacak. hizmet sıfır,iş sıfır ama oturulmayan eve daya faturayı.

edit: geçen ay fatura geldi ve ödedim.
  • bundan 3 yıl önce 1 temmuz 2017 tarihini 42 derece ile karşılamış egenin incisi. bugün, an itibariyle hissedilen her ne kadar 38 derece olsa da, gündemin 1. sırasında yer alan (bkz: 1 temmuz 2020 sosyal medya düzenlemesi) yanında boğuculuğu koca bir hiç kalır. kesinlikle.
  • ulaşımın yetersiz ve leş olduğu şehir. son olarak seferihisar-izmir dolmuşları kalktıktan sonra yalnızca dolmuştan bozma bir otobüsle seferihisar'a gidilibiliyor. sosyal mesafe vs. zaten uyulmuyor ancak aradaki duraklarda otobüs yolcu dahi almıyor. işin kötüsü bu hattın alternatifi de yok.

birde şu gittiğin kadar öde ve artı para muhabbeti, özellikle şu virüs döneminde oldukça can sıkıcı. herkes parmakladığı kartını bir alete sürtüyor. sanki bütün izmirle el ele tutuşmuşsun gibi bir durum ortaya çıkıyor.
  • hava durumuna bakmadım ama şu an 57 derece falan. fazlası bile olabilir ben eksik söyledim. bu ne rezalet ya biz bu sıcaklara mahkum olmak zorunda mıyız. coğrafya kaderdir deyip işin içinden çıkamayız. herkes bir çaba sarf etmeli ama bu çabanın ne olduğunu bilmiyorum. bir kere de çözüm bulmadan itiraz etmek istiyorum.

ya kahve içiyorum. hava kahveden daha sıcak böyle bir şey olabilir mi? ben istemiyorum bu kadar sıcak ve izmir'in rusya'nın kuzeyine taşınmasını istiyorum. bu konuda bir hukuk mücadelesi vermem gerekiyorsa da veririm. izmir ege'de değil kuzey buz denizde olmalıdır.

sıcak hava seviyorum oh ne güzel sıcak hava diyenler yüzünden oluyor bunlar. al sana sıcak. al sana yaz. yeter ya benim gibi kutup ayısı ruhlu insanlar ne yapacak hiç düşünmüyorsunuz. bir de şunu söyleyeceğim sıcak hava sevenlere dikkat edin hepsi bencil, hepsi içten pazarlıklı, hepsi troçkist, hepsi maocu.
  • ben olsam gitmem izmir'e balon şehir ya
    ulaşım leş ya :))
    adam 90 dk tek biletle biniyor ulaşım leş abi diyo
    izmir'in bir aksından diğerine izbanla gidiyor 60 km abi artı para rezaleti var yeaa diyor
    sanırsın konya'da ulaşım bedava
    otobüsler metrolar 60 km yi 3.56 ya görüyor
    ha birde toplu taşımaya kartla biliyor bu gelişmemiş ilimizde pardon köyümüzde saçmalığa bak kartımı kaldı bütün izmir el ele tutuşmuş gibi oluyoruz bu pandemi donemifhsjkslrl
    hahaha ağa daha ciple yada başka türlü binme yöntemi henüz kullanılmaya başlamadi izmir'de he qr kod kullanan antep bb ve konya bb örnek alınacak belediyeler
    ben olsam bu sene ve diğer senelerdede belediyelerin kendini geliştirdiği , köy olmayan ulaşımın tıkır tıkır işlediği konya başta olmak üzere g.antep ,bursa ve şanlıurfa yı ziyaret ederim... kültür turizmi hesabı...yada balıklıgöl de balıklara yem atarım, gastronomi düşünülebilir tabiki de

**not ironi içerir seç beğen al ;)
hesabın var mı? giriş yap