• gökyüzünde bu gece gösteri var.
  • işte o an bir fırtına kopar
    sanki o an yer yerinden oynar
    kül rengi bir akşam vakti
    kaybolan renkler misali
    kaybolur gider gözümde dünya

muhtemelen böyle bir gecenin bestesi...

(bkz: içimdeki fırtına)
  • her yağmur yağdığında başlığı açılan evim.

hadi karı anladık da yağmur be kardeşim bildiğin su. arada şimşek çakıyor gayet güzel. enteresan bişey yok kendinize gelin ya.
  • bu gece suya doymuş ve neredeyse her yerini su basmış güzel şehrim, sidikli kontesim. yarın işe gidecek bizlere hayatta başarılar. ayrıca realiteye gelirsek; romantizmi kısa tutup umut sarıkaya gibi “barajlar dolar” moduna büründüm.
  • bana gerçekleşmiş bir hayal, candan bir arkadaş ve tutkulu bir aşk borçlu olan şehir.

ya güzellikle sen vereceksin, ya da zorla ben alacağım. güzelliğine güvenip seni bağışlayacağımı sanıyorsan da yanılıyorsun.
  • barok mimari istiyorum, diyen entry debe' ye girmiş. nasıl kafalar yaşıyorsunuz arkadaşlar. bir de eleştirirken onca yer varken alsancak' ı eleştirmiş. sizin için mimarlık 300 yıl önce bitmiş olabilir arkadaşlar ama günümüzde modern mimari yapılar unesco listelerine giriyor. alsancak' ta da gayet kaliteli modern apartmanlar mevcut. selanik' e gitse dibi düşecek insanlar izmir oldu mu bok atıyor. eleştirecek onca şeyden, en eleştirilmeyecek olanını bulmak da ne bileyim.
    barok cephe kaplaması ne oluyormuş bu arada? yeşillendirilmeyi bekliyorum.
  • --- spoiler ---

önümüzdeki 10 sene içerisinde müthiş kentsel gelişmeler yaşanacak şehir.
    --- spoiler ---
  • çok soğuk lan daha 4 saat önce üstümde bir kazakla dükkanın önünde sigara içiyordum şimdi ceket+montla balkonda titreyerek sigara içiyorum
  • bir izmirli olarak söylüyorum gerçekten çok çirkin; görüntü kirliliğinin hakim olduğu bir şehir. güzel ilçeleri var elbet ama merkez ilçeleri içimi darliyor. konak, alsancak, buca, bornova, hatay, narlıdere, balçova bunlar hiç görmek gitmek istemediğim yerler. işim düşünce içim sıkılıyor vallahi.
  • soğuğu başlamış olan güzel şehrim. daha iki gün önce bahar havası yaşıyorduk. özlemişim bu havaları.
hesabın var mı? giriş yap