• 2018 de farkını yine göstermiştir. yılbaşında görsel şov olarak, medeni bir şekilde dolu dizgin eğlenen tek büyük ildir.
  • 00.00'da ntv canlı yayınında istanbul ve izmir'de yılbaşı kutlamaları canlı olarak verilmiş ve daha sonra istanbulda kuş uçmadığı anlaşılınca tam ekran izmir'e dönülmüştür. bu ülkede hala medeni kalabilen sayılı yerlerden birisidir. kıymetini sonuna kadar bilmek gerekmektedir.
  • şehrin zaten zayıf olan altyapısı giderek artan nüfusu artık kaldıramıyor. eskiden doğudan göç alan bir şehirdi ama şimdi her yerden gelen gelene. altyapı eski ve yetersiz. yollar 50-60 yıl önceki eski yollar ve yerleşim iç içe olduğu için yenilenmeye de müsait değil. bir zamanların gözde kenti şimdi alarm veriyor. merkez tarafından ötekileştirildiği için de kimsenin umurunda olmadığı bir kent aynı zamanda. belediye hizmet konusunda sınıfta kalmış durumda. bu kafayla bir şey de yapamayacaklar öyle görünüyor. merkez ile zihniyet olarak da zıt olunca yapayanlız kalmış durumda. olan şehirde yaşayan vatandaşa oluyor.
  • katlı otopark fiyatlarına aşırı zam yapılmış şehir.

izelman'a ait katlı otoparkların fiyatı 2017 yılında 12 saate kadar 7,5 liraydı. yeni senede ise 6 saate kadar 8 lira, 6 saatin üzerindeki otopark kullanımları 10 lira olmuştur.

otoparkı kullananların büyük çoğunluğu sabah saat 8-9 arasında işe gelen, akşam saat 5-6 gibi işinden çıkan insanlar olduğu için normal olarak büyük çoğunluk 7,5 lira yerine 10 lira ödeyecektir.

amaç zaten hali hazırda belediyenin neden olduğu trafiği engellemek midir? rezalet!
  • belediye başkanlarının belediyeleri akp'ye kaptırmak için dolu dizgin çalıştığı şehir. olgun atila sürekli billboardlarda, etkinliklerde ama ufacık yağmurda bile yollar off-road'a dönüyor bornova'da. üç kuruşluk özgürlüğümüz için bunları çekmek zorunda olmak da ülkenin en büyük trajedilerinden işte.
  • alsancaktaki bütün ana arterlerdeki trafiğin tek yön hale getirilmesinden sonra bence bu olay bütün şehirde uygulanmalı.

bütün şehir tek yön olsun. trafik ışıkları kaldırılsın. yaya geçişleri için belli bölgelerde sadece düğme ile çalışan lambalar olsun.

alsancak için bi umut doğdu. ben bunu beklemiyordum. tabi adaptasyon süreci sancılı olacak o kesin.
  • sokak lezzetleri, esnaf lokantalarıyla istanbul'un katbekat ilerisinde olan şehir.
    her fırsatta istanbul'dan kaçıp kemeraltı'nı tavaf etmeyi çok seviyorum.
  • taaa iyonya döneminden beri anadolu'nun en aydın ve ileri kenti olan, fakat aldığı göçlerle iyice gerileyen memleketim..

sanıldığının aksine, doğululardan çok iç anadolu ve beyaz yakalı kendini aydın sanan istanbul insanları nedeniyle bu durumdadır.

gelen doğru düzgün tarihini bilmez, alsancak bornova "mekan" özelinde değerlendirir. sakin liman kenti yapısını "popüler reziller" ve "karılar açık ımffhh" tayfası yüzünden kaybetmeye yüz tutmuş canım kenttir..
  • en medeni türk şehri.
  • herkes tarafından özlenen şehir. bilen de özlüyor bir kere giden de. ama en çok; sokakta özgürce dolaşmak isteyen, hiç tanımadığı insanlar tarafından saygı ve hürmet görmek isteyenler tarafından özleniyor.
hesabın var mı? giriş yap