şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1994 kurulumlu,bi ara mezun olduğum,halen eraslan çayıroğlu nun müdürlüğünü yaptığını tahmin ettiğim,çoğu anadolu lisesinin olduğu gibi dağın başında bulunan okul..müdür kendinize gelin çocuklar burası dağın başı mı diye her sorduğunda hep aynı yanıtı alırdı..
  -eveeeeeet...
 • adının izmir anadolu lisesi olmasına rağmen izmir in en son kurulan anadolu liselerinden biridir. son yıllarda çıkan her yere anadolu lisesi kurma manyaklığından nasibini almıştır üzerine kurulan topraklar. 2002 yılının sonlarına doğru müdürü değişmiştir artık eraslan çayıroğlu değildir. bööle dağın başına bu okulu yapmalarının nedeni ise sadece tam bir varoş olan mahallede devletin elinde kalan tek toprak parçasını gecekonduculara kaptırmamak için okul dikmeleridir. okulun 7 senede bırakın bir sipor salonunu, güzel düzlük bir bahçesi bile olmamıştır. yemekhanesini zaman zaman su basan bu okulun öğretmenlerinde ise bir cefakarlık hakimdir.
 • izmir maarif koleji'nin sanirim birkac sene kullandigi isimdi.
  (bkz: izmir maarif koleji)
 • ezik ve yetersiz öğretmen kadrosu, evlere şenlik idaresi, olmayan kantini ve dağın başındaki güzide binasıyla hayatımın 7 yılını bana zehir eden, mezun olduktan sonra halen daha bir kere bile uğramadığım, çok eski okulum.
 • öğrencileri dahil kimsenin tam olarak nerede olduğunu bilmediği okul.
 • yetinmeyi bilen insanların olanca hiddetiyle üzerlerine çöken yoksunluklar karşısında yokluğu paylaşarak birbirlerini var ettikleri, idaresi, öğretmen kadrosu ve öğrencilerinin aile sıcaklığında ilişkiler içerisinde olduğu okul...
  duyuyoruz ve görüyoruz ki, zamanında sahip olduğu o içtenliği kaybetmiş...
  üzülüyoruz...
  şuursuzca uygulanan meb politikaları nedeniyle içi boşaltılan anadolu liseleri kervanına katılmış da gidiyormuş, eski zamanlarını özlüyoruz...

  fakat her ne olursa olsun;
  semalarda gür sesi, izmir anadolu lisesi...
 • okulun yerini soranların, açık adres dahi verseniz tam olarak nerede olduğunu çözemedikleri okul. doğru düzgün bir bahçesi, kantini hatta bahçe duvarları bile yoktur belki ama koray odacı , aydın urgan* gibi değerli hocaları vardır.
  sağlam dostluklarım, her defasında saatlerce konuşulan ve her defasında gülünen anılarım vs.. sayesinde kendini sevdiren lisem.
  ilk gördüğüm gün nefret ettiğim bu okulu bitirirken üzüleceğim, hatta zaman zaman ziyarete bile gideceğim aklımın ucundan geçmezdi.
 • okula ilk geldiğimde ''-yaa a.q nası bitçek bu okul 4 senede'' dedirten fakat bittiğinde de ''a.q 4 sene daha olsa okurum bee...'' dedirten , bahçesinde davul zurna çaldırıp oynayarak mezun olduğum güzel dağ okulum.....
 • sonuçlar gelir güç bela bi okul kazanmışşımdır anneciğim sevinçini bi yana birakıp iyi ama bu okul nerdeki diye bana sorduğunda ölece suratına baktıgım anla baslayan macera cok güzel dostluklar iyi hatıralarla bitmiştir 2004 te