şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bit pazarı sevgi yolu olarak bilinir. çankaya semtinde, fevzi paşa ve gazi bulvarları arasında kalan bölgedir. bat pazarı sözcüğünden bozulduğu rivayet olunur.
  • müthiş maceralarla çok ucuza envai çeşit eşya bulabileceğimiz harika bi yer zamanında bi liraya sigara elli kuruşa gömlek bi liraya canta almıştım ölmeden önce gidilmesi gereken yerler listesine mutlaka eklenmeli
  • müthiş maceralarla çok ucuza envai çeşit eşya bulabileceğimiz harika bi yer zamanında bi liraya sigara elli kuruşa gömlek bi liraya canta almıştım ölmeden önce gidilmesi gereken yerler listesine mutlaka eklenmeli--- spoiler ---

şahıs adıyaman tütününün paketine iki liraya sahip olabilir
    --- spoiler ---
  • halkapınar tarafında pazar günleri gezmeye doyamadığım pazar. gıda çarşısı'nın bir bölümüyle cadde arasında kalan boşluğu kaplıyor. yok yok.
  • izmirdeki versiyonu stadyumun karşısında kurulan fantastique getto mekan. her hafta önünden geçiyorum. ve sanırım bi kaç ay aralıksız gidilse sıfırdan bi toplama araba falan yapabilirsiniz. çocuğunu falan bile satan vardır belki ö derece tekinsiz bi ortam.

ancak bi arkadaşım var mesela bütün kışlık üst baş alışverişini 2-3 tane montundan pantolonuna botuna çizmesine kadar 50 liraya falan halletti. yine de emanetsiz ve gece gidecekseniz fenersiz gitmemek lazım.

edit: bu entry eser miktarda mübalağa içermekte. korkulacak pek de bir şey yok.
  • ankara itfaiye meydanının kalitesine yaklaşamayacak, aşırı büyük alana yayılmış ve satıcıların çoğunun aç gözlü ve üç kağıtçı olduğu mekan.

iyi mal bulmak çok zor. insanın üst başına göre fiyat veriliyor. pazarlık desen yok gibi. ankara bit/antika pazarı kültüründe izmir'den bir hayli önde.