şükela:  tümü | bugün
 • bit pazarı sevgi yolu olarak bilinir. çankaya semtinde, fevzi paşa ve gazi bulvarları arasında kalan bölgedir. bat pazarı sözcüğünden bozulduğu rivayet olunur.
 • halkapınar tarafında pazar günleri gezmeye doyamadığım pazar. gıda çarşısı'nın bir bölümüyle cadde arasında kalan boşluğu kaplıyor. yok yok.
 • izmirdeki versiyonu stadyumun karşısında kurulan fantastique getto mekan. her hafta önünden geçiyorum. ve sanırım bi kaç ay aralıksız gidilse sıfırdan bi toplama araba falan yapabilirsiniz. çocuğunu falan bile satan vardır belki ö derece tekinsiz bi ortam.

  ancak bi arkadaşım var mesela bütün kışlık üst baş alışverişini 2-3 tane montundan pantolonuna botuna çizmesine kadar 50 liraya falan halletti. yine de emanetsiz ve gece gidecekseniz fenersiz gitmemek lazım.

  edit: bu entry eser miktarda mübalağa içermekte. korkulacak pek de bir şey yok.
 • ankara itfaiye meydanının kalitesine yaklaşamayacak, aşırı büyük alana yayılmış ve satıcıların çoğunun aç gözlü ve üç kağıtçı olduğu mekan.

  iyi mal bulmak çok zor. insanın üst başına göre fiyat veriliyor. pazarlık desen yok gibi. ankara bit/antika pazarı kültüründe izmir'den bir hayli önde.
 • çer çöp pazarı. fazla bir şey beklemeyin.

  #71124205'te belirtildiği gibi itfaiye meydanının yanında bayağı zayıf kalır. itfaiye meydanı da çer çöp doludur ama içinden mücevher çıkabilir. halkapınar'daki pazar daha ziyade iskitler'deki gece pazarına benzer. geri dönüşüm işçilerinin hurda kağıt, plastik, metal dışında para edeceğini düşündükleri şeyler bulunur.

  eşrefpaşa - ikiçeşmelik'teki pazar da eski cebeci çöp pazarı gibidir. sabah erken saatlerde para eder şeyler biter, akşama çer çöp kalır.
 • konak belediyesi zabıta müdürlüğünün dağıtmış olduğu kağıtlara göre bugün son kez açılmış olan pazardır.

  duyuru
  izmir valilik makamının emirleri gereği, halkapınar mevki sanayi sitesi ve bağlantılı sokaklarda izinsiz olarak pazar günleri kurulan bit pazarının 26 kasım 2017 tarihinden itibaren kaldırılacağı ve bir daha kurdurulmayacağı duyurulur.
  konak belediyesi zabıta müdürlüğü