• kimin faydası için kapatıldı çok merak ediyorum. tomalar ile, polis ile kapatıldı, dağıtıldı. bu türkiye'de ancak bir yandaş şirket korumak için yapılır. 6 ay sonra ofis, avm, otopark vs. inşaatı başlarsa, şaşırmayın.
  • halkapınar tarafında pazar günleri gezmeye doyamadığım pazar. gıda çarşısı'nın bir bölümüyle cadde arasında kalan boşluğu kaplıyor. yok yok.
  • izmir çok garip bir şehir. alınan kararlara bakıyorsun, kesin bunu büyükşehir yapmıştır diyorsun; hooop valilik kararı çıkıyor. kesin bunu valilik yapmıştır diyorsun, hooop ilçe belediyesi çıkıyor.

halkın yararına olmayan kararları kimin aldığını tahmin edemediğimiz yıllara girdik.

şimdi bu pazarın kime ne zararı vardı? şikayet mi var? okey. şikayeti giderici yönde düzeltici faaliyet yap. kaldırmak nedir arkadaş. kaç kere yeri değişti bu pazarın. kocaaaa izmir, belediyesi, valisi, hükümeti bir yer bulamadılar bu pazara. talep var kardeşim, halk talep ediyorsa bu pazar; yine başka bir yerde başka bir şekilde kaçak da olsa kurulacaktır. bunu engelleyemezsin. talebin olduğu yerde arzın olması kaçınılmazdır.

sen otorite olarak bunun belirlediğin kurallar dahilinde olmasını sağla. zabıtan var, kolluk kuvvetin var.

komple kaldırmak nedir?

aynısının laciverti için:
    (bkz: özkanlar pazarı)
  • yeni yeri daha düzenli ama çok sıkışık. dışarıya da izin verilse anca yeterli olur eski havası kalmamış. ancak gene de hiç yoktan iyidir. hoş şeyler bulmak mümkün halen daha.

edit: gün itibariyle yeniden kapandığını öğrendiğin pazar.
  • kahramanlar'da gazi hastanesinin yanındaki pazar yerinde bir süredir yeniden kurulan ancak bir süre sonra gaziemir'e taşınması planlanan bit pazarı. henüz gitmedim ve bu hafta gitmem zor ancak sonraki hafta gidersem hakkında görüşlerimi paylaşırım.
  • çiğli'de açılmıştır. hayırlı uğurlu olsun.
  • küçük de olsa, izmir içinde kurulan bit pazarları hakkında bilgi verebilecek yazarların yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • kaset koleksiyonu yapanlar için çok nadide eserler bulundurmaktaydı. pink floyd'tan tutun, guns n roses, metallica albümlerini elli kuruşa almışlığım vardır.

şu an tam olarak nereye kurulduğunu bilen biri yeşillendirebilirse çok mutlu olurum.

duzenleme: ogrendim yerini, faydalanmak isteyen okur, caylak ve yazar dostlarimiza da bir katkimiz olsun. hilal metro/ izban duraginda indiginizde pazar gunleri, ust gecitten gecen bir suru insan goreceksiniz. onlardan birine sorun, ya da (sabah gidiyorsaniz eger) kalabaligi takip edin. pazar sabahi bizim gibi manyaklardan baska kimse yedide kalkmaz aq.

yalniz, eski bit pazari havasi beklemeyin derim ben. bayagi bir saticiyi kusturmusler ise anlasilan, tenekeli tarafi oldugu icin biraz da atraksiyonlu acikcasi. ama severiz.
hesabın var mı? giriş yap