şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda epey ilgi gören izmir lezzeti.

fiyatı 2 lira civarında, dışarıdan bakınca pek numarası yok gibi duruyor. fakat bi ısırık alınca insanın kalkıp ayakta alkışlayası geliyor.

alsancak'da, kıbrıs şehitleri'nin tee en sonundaki pastane bunu ilk yapan yer diyolar. yolunuz düşerse mutlaka deneyin derim.

not: çikolata tadını yoğun olarak aldığınız için iki üç bombadan sonra insanı bayıyor. gaza gelip beş on tane almayın, uyarayım.
  • tek seferde 3'ten fazla yenemeyen efsanevi izmir tatlısı. popisi arttıkça fiyatı ve satılan yer sayısı artıyor ve malzeme azalıyor. ancak hala süper.
  • sarışındır
  • birkaç fotoğrafına baktım.

bakmaz olaydım.

nereden bulacağım şimdi ben bunu?
  • izmir’e gidince dostlar tarafından yedirilen şeylerin başında gelmektedir artık. gerçekten basit ama çok lezzetli bir tatlı.
    yanında limonatayla enfes.
  • alsancak'ta içmeceli gecelerin sonlarinin vazgecilmezi efsane cikolatatali tatli.
    celebi unlu mamulleri nden yenir, 4 taneden fazlasi komaya sokar *
  • izmirlilerin abarttığı saçma sapan kruvasanımsı tatlı. ayrıca yukarıda bahsedilen çelebi unlu mamülleri de kalitesiz çikolata kullandığından tadı kötüdür. bence izmirlilerin abarttıkları ve güzel olduğunu benim de savunduğum tek şey kokoreçtir.
  • adamı krize sokar!
    1 taneden fazla yemeyin. eğer sabah alsancak kıbrıs şehitlerde dostlar fırının'da sabah boyoz yiyip, 250 metre yürüyüp çelebiden de bomba yenirse; bünyenizde kalp damar problemi yaratmamak için talatpaşa - alsancak dolmuşlarına binip alsancak devlet hastanesinde bi kontrole gitmeniz gerekir.

not: kendisi baklava hamuru ile açılıp içine nutella konularak yapılır.
    `https://www.google.com.tr/…auicigb&biw=1366&bih=658`
  • bunca yıldır izmirde bolca yenmesi ve meşhur olmasına rağmen ekşi sözlük'e entry olarak bu kadar geç girmesine şaşırdığım efsane tatlıdır. çayla beraber sıcak sıcak nefis gider. dışı kurabiye ile yufka arası bişeye içi nutellaya benzer. eskiden izmirin sadece birkaç yerinde satılırken artık iyice yaygınlaştı ama kıvamını ve lezzetini tutturabilen yer az.