*

  • görüp görebileceğiniz en güzel pantolonları ve tişörtleri sudan ucuza alabileceğiniz bir pazardır kendileri. kurulması çarşamba günü gibi hafta içi bir zamana denk gelse de, tıklım tıkış olur. pazarın kurulduğu yer aslında bir go kart pistidir, en çok da oranın çalışanlarına üzülürüm. her hafta o kadar lastiği kaldır, pazardan sonra tekrar kur. çekilecek iş değil.

    perşembe günleri de hatay'da bir benzeri daha kurulur bu pazarın, orayı da illa görmek gerekir.
  • çiğli organize bölgesindeki devasa tekstil fabrikalarının defolu mallarını erittikleri pazardır. tekstil cenettidir. bu yüzden kimileri tarafından bosteks olarak da bilinir. hiç unutmuyorum bir fabrika italyan bir firmayla anlaşmış 10 bin tişört yapılmış sonra bunların yarısında karar kılınmış. kalan tişörtler iç pazarda tüketilmişti. biz mahallede o tişörtlerden 5 ayrı takım forması çıkarmıştık. kırmızılar, lacivertler, beyazlar vs... herkesin üstünde o tişörtler. karşıyaka hapishane gibi olmuştu.
  • izmir'in dört bir yanından tur otobüsleriyle * insan akan pazar.kalabalığı ve ucuz tekstil ürünleriyle ünlüdür.hava da sıcaksa o kalabalıkla birlikte cehennemin yeryüzündeki yansıması haline gelir.alışverişini yapan,pazarın etrafındaki parkın çimenlerine yayılır,çayını içer,çocuğunu çiçeklerin dibine işetir. *.yankesicisi,fortçusu da cabasıdır.
  • iki yıl önce bir adet kazağın 60(yazıyla altmış)milyon liraya satıldığına şahit olduğum yerdir.tamam sosyetik bir pazar ama yuh yani. kazak da birşeye benzese içim cidden hiç yanmıcak.