şükela:  tümü | bugün
  • konunun yarbay, polis olması ile ilgisi yoktur.
    insan olamamamız ile ilgisi vardır.

yarın doktor, bekçi ya da belediye başkanı, hademe kişileri ile de böyle olaylar ile karşılaşabiliriz.

edit : üstteki yazar bunu yine siyasete bağlamış.
    insanı üstten gören bu zihniyet, yarbay polis atışmasından daha tehlikelidir...
    edit : üstteki yazar gitmiş...
  • evladım, sen yarbay olmuşsun ama adam olamamışsın.
  • askerlerin sivilde gördüğü herkesi asker sanması.

edit: çok önceleri zamanın yarbayları, vali ile filan kıyaslardı kendini.
  • yeni türkiye’nin askeri ve memurudur. bir alışamadınız şuna.

edit: olayı yanlış anlamışsınız. eski türkiye’de asker herşeyden üstündü allah gibilerdi. eywallah. ama bu adamların usluplarındaki lakaytlık bir yarbaya yakışmayacak gevşek tavırlar ve tip. polisin saygısızlığı lanlı lunlı konuşmaları .. nerden tutsan elinde kalan sokak serserisi gibi adamlar. eskiyle yeninin farkı kalite..
  • tipik sivil yaşamda gezen ezik asker modu. diğer yönden askerlik mesleğiyle de alakası yok insanlıkla alakalı bir durum ve bizde maalesef insanlar çok kötü özellikle bu konularda. bugün okuyup bi yerlere gelen de kötü, okumayıp yarın bi yerlere gelebilme ihtimali olan da kötü. ederin kaç para ne demek lan?
  • insanlar sahip olduğu konumun, paranın, gücünün altında eziliyor işte.
  • videonun sonundaki "sensin sen" kısmı ile yarmıştır. sözlük formatına aykıtı olmasa hunharca gülme efekti atardım buraya.
  • öncelikle uzun saçlı herifin yarbay olduğundan nasıl emin olduk?

edit: mesajlarınız sayesinde şahsın yarbay olduğundan emin olduk. benim görüşüm; bir polisin hiçbir şekilde bir yarbayla bu şekilde konuşmaması gerektiğidir. dikkat ederseniz polis öncesinde “kimsin lan sen?” gibi tahrik edici şekilde konuşuyor. yarbayımız duruma sinirlenip kontrolünü kaybediyor. buna rağmen ağzından herhangi bir küfür çıkmıyor dahi. “sensin sen” kısmı için ise kendisine “sen” olarak hitap edilmesine karşılık bunu söylüyor.

kısacası ben; haddini bilmez ve saygısız bir polisin tahrik ettiği yarbayımızı sonuna kadar haklı buluyorum yanındayım. aynen öyle “asıl sen kimsin?(lan)”
  • polis mevzuata uygun olarak önleme araması yapar, kim olursan ol buna uymak zorundasın. yarbayın saçı öyle mi olur, onu da anlamadım.

yeşillendirme sonrası edit: kimi askeri görevlendirmelerde, bu şekilde kılık kıyafet usullerinde istisna oluyormuş.
  • vaybe seviye bu kadar mı düştü dedirtmiştir. umarım yalandır. eskiden polisle asker karşı karşıya geldiğinde asker işini bilir kanuna gore hareket eder derdik şimdi bu durum ne?. bu asker kurallara uyan disiplinli bir asker mi? hatta düz normal dangoz olmayan bir insan mı? edit:milliyete göre tabip yarbaymış.

hesabın var mı? giriş yap