• evladım, sen yarbay olmuşsun ama adam olamamışsın.
  • askerlerin sivilde gördüğü herkesi asker sanması.

edit: çok önceleri zamanın yarbayları, vali ile filan kıyaslardı kendini.
  • yeni türkiye’nin askeri ve memurudur. bir alışamadınız şuna.

edit: olayı yanlış anlamışsınız. eski türkiye’de asker herşeyden üstündü allah gibilerdi. eywallah. ama bu adamların usluplarındaki lakaytlık bir yarbaya yakışmayacak gevşek tavırlar ve tip. polisin saygısızlığı lanlı lunlı konuşmaları .. nerden tutsan elinde kalan sokak serserisi gibi adamlar. eskiyle yeninin farkı kalite..
  • tipik sivil yaşamda gezen ezik asker modu. diğer yönden askerlik mesleğiyle de alakası yok insanlıkla alakalı bir durum ve bizde maalesef insanlar çok kötü özellikle bu konularda. bugün okuyup bi yerlere gelen de kötü, okumayıp yarın bi yerlere gelebilme ihtimali olan da kötü. ederin kaç para ne demek lan?
  • insanlar sahip olduğu konumun, paranın, gücünün altında eziliyor işte.
  • videonun sonundaki "sensin sen" kısmı ile yarmıştır. sözlük formatına aykıtı olmasa hunharca gülme efekti atardım buraya.
  • vaybe seviye bu kadar mı düştü dedirtmiştir. umarım yalandır. eskiden polisle asker karşı karşıya geldiğinde asker işini bilir kanuna gore hareket eder derdik şimdi bu durum ne?. bu asker kurallara uyan disiplinli bir asker mi? hatta düz normal dangoz olmayan bir insan mı? edit:milliyete göre tabip yarbaymış.
  • maasin kac para ederin kac para diyen opel corsaya sag koltukta biniyor. buyuk ihtimalle yaninda genc bir albay malbay uniforma sevdalisi memur veya uni ogrencisi kaltak. soyleyiz boyleyiz caka satarken polise de sov yapmak istemis poliste yememis.

su sozler dikkatimi cekti;
    -ben de yaptim askerlik serefimle yaptim
    -ederin ne aldigin maas ne
    -parayla mi oluyor , he tamam anlasildi diyerek polisin tartismadan uzaklasmasi.

bir ulke dusunun yarbay kapida kapici olamayacak sifatta. henuz daha konusma disiplini dedigimiz en temel disiplin duzeyini yerine getiremiyor. polisler toplama tipler zaten onlardan pek disiplin beklenmez vasif aranmaz vatani sevsin yeter , ama yarbay dedigin adam icabinda harp plani yapar.

ben bu yarbayin kicini duzgun silebildigine inanmam birak harp planini . bakin arkadaslar , ne olursa olsun , insaattaki isci bile olsun , k-9 kopegi bile olsun , gorevini en iyi yapan , vatanini en fazla sevendir. gorevini iyi yapan k9 kopegi rusvet yiyen maliye bakanindan 120 kat ustundur.

bu bilinci olusturun ve tepkilerinizi ona gore verin. yoksa 20 yil icerisinde turkiyenin suriyeden beter olacagini goreceksiniz ,

dolar 6.75
    euro 7.25

saygilar.

edit: basliga bu adam yarbay olamaz o sac tirasiyla yazan arkadaslar , adam belki istihbarat , belki ozel gorevde , belki libyadan yeni gelmis , ne sac trasindan bahsediyosunuz sac trasi mi kaldi lan.
  • o saçla nasıl yarbay oluyor? geçen gün de astsubay polise tükürmüştü. polisin ağzına sağlık korkmadan konuşmuş diğerleri de başımıza iş almayalım diye sakinleştirmeye çalışıyor. allahtan kameraya çekmeyi akıl etmişler. önce insan olmak lazım.

edit: başlığın sonuna doğru polislerin uslubundan memnun olmayıp yarbayı haklı bulanlar var. polisin konuşma şeklini beğenmiyorsanız cimer üstünden şikayet edersin, üstüne zıplarım, ederin kaç ile anca kendini düşürürsün.
  • adam alkollu oldugundan yarbay saniyor kendini sıkıntı yok normal.
622 entry daha
hesabın var mı? giriş yap