• eskisehirde 1 dersane,
    becergen ile meshurdur..
    isminden anlasilacagi uzere dersanenin merkezi izmirdedir...
    eskiden bayaa populerdi, artik basari dersanesi falan varmis... kardesim gidiyor, oradan biliyom...
  • izmir buyuk dersane,cankaya dersanesi ve kubilay dersanesi ayni kisiye ait olup mufredatlari,kitaplari ve hatta sinav sorulari bile aynidir,farklari fiyatlaridir,fiyat farkini yaratan da siniflardaki ogrenci sayisidir
  • iki adet taş gibi sekreti vardı eskiden..hala duruyorlar mı bilmiyorum..
    zannımca bu dersaneye gidip de, bu sekreterlerle ilgili fantezi kurmamış ergen yoktur..
  • eskişehir şubesinde 6 yıl öncesinde, anadolu lisesi sınavlarına hazırlanırken nefret ettiğim dershane.şuan öğretmen kadrosunun yaş ortalaması 70-80 arası olsa gerek.öyle ki pazara kadar değil mezara kadar felsefesiyle çalışan hocaların dershaneyi bırakmaya pek niyetleri yok gibi. sezarın hakkı sezara diyerekten, yayınlarının güzel olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.sınavlarda da güzel döşerler öğrenciye.
    dershane binasının altında salçal tost yapan amcanın tostlarının tadıda hala daha damaklarda. her ne kadar artık bastonla yürüyecek hale gelse de, pes etmeye pek niyeti yok her halde.
  • izmir böyüg olarak da bilinen dersane. (bkz: hasan guzel)
  • adresi,1472 sk.no:3 alsancak izmir.
  • ibd olarak kisaltilan, binasini kizilayla paylasan, klas bir dersane. klas cunku hocalarini bir hafta izmir'de kapatip sonraki senenin sorularini hazirlatiyorlardi.
  • çankaya dershanesi ve kubilay dershanesi ile birlikte bütün deneme sınavlarında kolay sorular sorup öğrencilerini gaza getiren, "ben boğaziçini yazıcam", "ben odtüyü kazanacam" diye kasım kasım kasılan öğrencilerinin gerçek öysde ellerine aldıkları dershanedir. ayrıca (bkz: ısrarla yanlış telaffuz edilen kelimeler) (bkz: dershane)
  • kendine ait binasi olmasi ve mevcudunun kalabalik olmasi sebebiyle dershane den çok okul gibidir.
  • devasa kaynaklarini bir yerden bulup çözmeye çalistigim ama cevap anahtari bulunmayan kitap basma gibi parlak fikirlere sahip ögretmenleri olan dersane.
hesabın var mı? giriş yap