şükela:  tümü | bugün
  • sn. tunç soyer başkanlığındaki izmir büyükşehir belediyesi'ne doğrudan bağlı izsu, pandemi nedeniyle 3 ay su sayaçlarını okumadı.

izsu 1 haziran 2020 tarihi itibariyle su sayaçlarını okuyacağını açıkladı ve pandemi nedeni ile 3 ay faturalandırılması ertelendiği için 3 aylık faturalar çıktı.

işin rezalet tarafı ise izmir'de su tüketimi kademelidir. ne kadar çok su tüketirsen o kadar çok fatura ödersin. hatta, 3. kademeye geçtiğinde neredeyse 2 katı fazla ödersin.

3 ay ertelenen su faturalarından dolayı 3 aylık su tüketimi diğer aylara göre fazla olacak. izsu ise kendi insiyatifi ile ertelediği su faturalarını 3. kademeden ücretlendiriyor ve 3 aylık faturaların 250 tl civarı çıkması gerekirken 500-600 tl bandında faturalandırıp haksız kazanç elde ediliyor.

ee mavi boyalı bisiklet yoluna ve nostaljik tramvaya para lazım.

örnek fatura görseli 1
    örnek fatura görseli 2
  • oy verenler için müstehaktır.
  • düzeltilmesi gereken uygulamadır.
  • ooooo aktroller dolmuş yine, sayaçlar okunmasın kararı kimin acaba bütün şehirlerde neden uygulanıyor.

https://www.hurriyet.com.tr/…y-okunmayacak-41485314
  • düzeltileceğini düşündüğüm rezalettir.

lakin "mavi boyalı bisiklet yoluna ve nostaljik tramvaya para lazım" seviyesinde hizmet eleştirisi yapan biri de ne bileyim... neyse ki eskişehir'de de tamvay'ın yerine asfalt döksün belediyeciliği isteyen bir yığın tipten çok alışkınım kendilerine.
  • bize her ay fatura geldi. daha doğrusu sorgulama yapılıp otomatik ödeme ile ödendi.
    size niye gelmedi bilemem.
  • rezalet faturası

"3 ay okumadık" dedikleri fatularaları fazla fazla ödedim.

ufak bir hesap yapınca:

- madem 163 lira gelen fatura 3 ayın faturası
    - aylık ortalama 53.30 tl gibi bir rakam düşüyor
    - ama nisan ayı için 70 tl (+16.70 tl), mayıs ayı için ise 80 tl (+26.70 tl) civarı fatura ödedim.
    - haziran ayı için ise 53.30 tl ödemem gerekiyor

özetle, kendi yediğiniz bokun küreğini bile saklayamıyorsunuz.

benden aldığınız fazla parayı geri ödeyin, sonra fatura kesin.

merak edenler için deney ortamı: bekar, yalnız, çamaşır makinası (ayda 4), bulaşık makinası (ayda 8)

t: belediyeye bağlı kepazelikler topluluğu
  • biri diyor faturalar 3 katı fazla hesaplandı.
    biri diyor bizim faturalar geldi ödedik.
    bilin bakalım hangisi izmir de yaşamıyor?
  • arkadaşlar iki sakin olun sıkıntı var trollerin işi değil destek verin twitterda sesimiz çıktımı izmir him soruna çözüm buluyor bana da 3 aydır fatura gelmedi nette şuan baktım şikayet varda 3 aylık fatura gelmiş ilk entryde anlatıldığı gibi çok su tüketimi olduğu için yüksek kademeden faturalandırmışlar. izmir him yada tunç soyer duyarsa twitterdan düzeltirler yoksa ödediğimizle kalırız unutulur gider.

not: yada belki yanlışlık yoktur doğru hesaplanmıştır şikayet edenlerin hatasıdır. ama başka başlıkta troll kavganızı ederseniz daha güzel olur burası kalsın