• düzeltileceğini düşündüğüm rezalettir.

lakin "mavi boyalı bisiklet yoluna ve nostaljik tramvaya para lazım" seviyesinde hizmet eleştirisi yapan biri de ne bileyim... neyse ki eskişehir'de de tamvay'ın yerine asfalt döksün belediyeciliği isteyen bir yığın tipten çok alışkınım kendilerine.
  • sayaç okuma tarihleri arasındaki farka bakın. ben 2 aylık tek fatura ödedim. izsu 2 aylık fatura göndermiş.
  • bütün kademelerin üst sınırı 3 katına çıkartılarak çözülebilir bir problemdir. düzeltilebilir. yeniden okuma ya da kesilen faturaların yeniden hesaplanması ile çözülmeyecek bir problem olduğunu düşünmüyorum.

tanım: izmir belediyesi'nin su faturaları konusunda ezberden iş yaparak kademe farklarını dikkate almadan fatura kesmesi rezaleti.
  • rezalet faturası

"3 ay okumadık" dedikleri fatularaları fazla fazla ödedim.

ufak bir hesap yapınca:

- madem 163 lira gelen fatura 3 ayın faturası
    - aylık ortalama 53.30 tl gibi bir rakam düşüyor
    - ama nisan ayı için 70 tl (+16.70 tl), mayıs ayı için ise 80 tl (+26.70 tl) civarı fatura ödedim.
    - haziran ayı için ise 53.30 tl ödemem gerekiyor

özetle, kendi yediğiniz bokun küreğini bile saklayamıyorsunuz.

benden aldığınız fazla parayı geri ödeyin, sonra fatura kesin.

merak edenler için deney ortamı: bekar, yalnız, çamaşır makinası (ayda 4), bulaşık makinası (ayda 8)

t: belediyeye bağlı kepazelikler topluluğu
  • arkadaşlar iki sakin olun sıkıntı var trollerin işi değil destek verin twitterda sesimiz çıktımı izmir him soruna çözüm buluyor bana da 3 aydır fatura gelmedi nette şuan baktım şikayet varda 3 aylık fatura gelmiş ilk entryde anlatıldığı gibi çok su tüketimi olduğu için yüksek kademeden faturalandırmışlar. izmir him yada tunç soyer duyarsa twitterdan düzeltirler yoksa ödediğimizle kalırız unutulur gider.

not: yada belki yanlışlık yoktur doğru hesaplanmıştır şikayet edenlerin hatasıdır. ama başka başlıkta troll kavganızı ederseniz daha güzel olur burası kalsın
  • bize her ay fatura geldi. daha doğrusu sorgulama yapılıp otomatik ödeme ile ödendi.
    size niye gelmedi bilemem.
  • mesnetsiz, altı boş ve sözde belgeli iddia :) ankara'da yaşıyorum, su tüketimim aylık ortalama 7-10 metreküp arasında. evde 2 güne bir bulaşık makinesi, 4-5 güne bir çamaşır makinesi çalışır. düzenli banyo duş vs. de işin cabası. haliyle izmir gibi sıcak bir memleketteki kadar gün gelip de günde 2 defa duşar girdiğimiz de olmuyor. tüketim miktarına bakılacak olursa bahsi geçen konutta herhalde evde havuz falan var. 75 m3 nedir? ha eğer bi 4 aylık toplam su tüketimi ise bu sefer de 19 m3 nedir? çok tüketmiş ve çok fatura gelmiştir. faturaların kademeli olarak yükselmesi haksızlık oluşturur, düzeltilmesi gerekir elbet de ki ancak bu öngörülememiş birşey olabilir ve telafisi de imkansız değildir. altında direk kötü niyet aramamak gerekir. cebindeki paraya yastığının altındaki altına el atılan vicdansızlar bunlara tek kelime etmezken gelip bunun hesabını yapıyorsa, ben bunun altında kötü niyet ararım arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap