şükela:  tümü | bugün
 • izmir'deki hüseyin abimiz çocuklar için kendi çapında bir festival düzenliyor ve çocuklara kitap, hediye dağıtıyor. festivalin bitimine yakın yan marketteki gerici grup "tekel bayii" , "alkol haram" tarzı ifadelerle hem büfesine hem de kendisine saldırıyor. sanırım arada efesin porşeli ekibi de kaynamış, ekipteki kadına sandalyeyle falan vuruyorlar. bi' alay göt barındıran haber.

  --- spoiler ---
  bal, dün akşam saatlerinde düzenlenen festivalin sonuna yakın, büfesinin yan tarafında bulunan market sahiplerinin saldırısına uğradı. bal dövülürken, çalışanı celal demir ise sırtından bıçaklandı. üniversite öğrencilerinin de yaralandığı olayda, saldırganların pompalı tüfekle dükkana ateş etmesi iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. olay dün gece saat 21.00 sıralarında çiğli'nin balatçık mahallesi'nde meydana geldi. burada tekel büfesi bulunan hüseyin bal isimli esnaf, dezavantajlı çocuklara kitap, kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımı için festival düzenledi. üniversite öğrencilerinin katıldığı festivalin bitimine yakın, iddiaya göre tekel büfesinin yan tarafında bulunan market sahiplerinden m.d. ile kardeşi e.d., yanlarında bulunan yaklaşık 10 kişi ile hüseyin bal'a saldırdı. bu sırada tekel bayiinde çalışanların da kavgaya karışması üzerine olay büyüdü. bal'ı öldüresiye döven saldırganlar, daha sonra bıçak çekti. iddiaya göre bıçağı hüseyin bal'a saplamak üzereyken, araya celal demir isimli büfe çalışanı girdi. demir, bal'ın üzerine kapaklanınca sırtından bıçaklandı. iddiaya göre saldırganların elinden kaçarak büfeye giren bal ve yanındakilere, bu kez de kaldırım taşları ile saldırı düzenlendi. olay esnasında, kavgayla alakası olmayan b.a. isimli öğrencinin de kafasına kaldırım taşı vuran saldırganların görüntüleri, güvenlik kameralarına yansıdı.
  --- spoiler ---
 • adamlar kaldırım taşlarıyla dükkana saldırıyor, pompalı tüfeklerle ateş açıyor, birisini sırtından bıçaklıyor, sonrasında ifadesi alınıp serbet bırakılıyor.

  hükümeti eleştirselerdi hapiste çürüyorlardı.

  adaletinize tüküreyim.
 • birazdan gelir gerçek islam bu değilci, inandığın dinden haberi olmayan tayfa.
 • çiğli iaosb yakını olduğu için bölgeyi biliyorum. katip çelebi üniversitesinin yanınındaki tek yerleşim yeri. orada yaşayanlar genelde öğrenci. çevresinin dini hassasiyetinin olduğunu pek sanmıyorum. o bölgede içki satılan bir çok yer var, içkili mekanlar var. içki haram diye saldıran adam tuzla balık'a gider. orada sanırım bir günde tonlarca rakı içiliyor.
  olayın ticari nedenlerden olduğunu düşünüyorum.
 • din yüzünden çıkması inandırıcı gelmeyen olay. olayı anlatan bile din yüzünden çıktığını söylememişken hemen peşin hükümlüler gelmiş dine sallamak için atlamış.