şükela:  tümü | bugün
  • millet çikolatalıksızlıktan ölmüş, onu anladim bir de salsasızliktan.
  • samimi görünen ama bence olmamış festival. zira izmir kahve festivali tuttu biz de onun devamı gibi bir şeyler yapalım tadında olmuş festival. öncelikle yer seçimi bence yanlış, festival alanı olarak, belli ki kalabalığı kaldırmayacak, festival ferahlığı yaratmayacak bir yer seçilmiş. sonrasında çikolata ile ilintisi olmayan bir sürü stant var, her ne kadar alternatifleri desteklesem de dediğim gibi dar festival alanında bu stantların fazlalığı göze çarpıyordu. toplamda 20 stant varsa bunlardan 8 tanesi falan çikolatayla ilgilidir sanıyorum. sonrasında workshop alanları dar ve herkese açık olduğu için isim yazdırmak anlamsız bir hal aldı.

yani özet olarak sanki birkaç kişinin madem kahve festivali tuttu, biz de çikolatasını yapalım şeklinde düşündüğü, festivalimsi gibi bir şeydi. kişisel olarak pek keyif almadım. çok şey vaat ediyordu ama sanki "bu vaatle yakaladığımızın parasını alalım öyleyse" tavrından dolayı hoşnutsuzum açıkçası. ama herkes, her yerde çikolata falan diye yalan instagram paylaşımlarını yapıştırdı bu arada tabi.