şükela:  tümü | bugün soru sor
  • radarla hız kontrolü yapılan, bu nedenle efendi gibi gidilmesi gereken yerlerdir.

ilk akla gelenlerini sayarsak ;

1- mustafa kemal sahil bulvarı nda (sahil yolu) konak yönüne giderken vali konağı civarında, çeşmeyönüne giderken göztepe üst geçidi civarında bulunmaktadır. mesai saatlerinde karşılaşma olasılığı yüksektir. hız sınırı70 kmdir

2- karabağlar gaziemir arasında, ege serbest bölgesi ne gelmeden, karabağların çıkışında, otoban üst geçidinin civarında bulunmaktadır. hız sınırı 70 kmdir.

3- izmir-bursa karayolunda manisa izmir arasında balcılar köyü yol ayrımında... hız sınırı 90 km.

4- yine izmir bursa karayolu, manisa izmir arası , bursa istikametine giderken süreyya piknik alanına gelmeden 3 km önce.
    valla öncesinde bir röper noktası bulamadım. hız sınırı yine 90 km. (bkz: alabalik ciftligi 100 metre geride)

5- izmir- çanakkale yolu, çanakkale yönüne giderken, menemen i geçince , buruncuk mevkiinde. hız sınırı 90 km.

6- pek nadir olsa da , hatay caddesinde, fahrettin altay yönüne giderken amerikan kiz koleji ni geçince gelinen hız yapılası yokuşta. hız sınırı sanırım 50 km.

hız sınırlarına %10 ilave edilecektir. fiyatlara kdv dahildir.
  • bu yerler haricinde "çılgınlar gibi gidilebilir" gibi bir anlam çıkmasın. en iyisi her yerde "efendi gibi" gitmek; boylece bu yerleri akılda tutmaya da gerek kalmaz.
  • iclerinde altinyol olmayan yerlerdir.. netekim altinyolda "cilginlar gibi gidilebilir".. sittin sene gittim bi bok olmadi.. ha 2-3 kere oluyodum ama hic ceza yemedim.. girne bulvarindaki tum kirmizilarda gecebilirsiniz ayrica hic bi skim olmuyo..

edit: olm bunu yazdim ama kotu hissettim genclere kotu ornek mi oluyorum yoksa.. bakin gencler altinyol cok sakat yerdir.. 200 basarsiniz ama turyag'in ordaki virajda kontrolu kaybettiniz mi karsida kaan optik'in yanina bilboard olursunuz.. dikkat ettiyseniz bir suru billboard var orda.. yaa..

zamaninin otesinden gelen edit: sozlukte hala benim gibi kendinibilmezlere haddini bildirecek duyarli vatandaslar oldugunu gormek guzel..
  • hava ulaştirma okulu ve eğitim merkezi komutanliği. altair tipi an/sps-48c radar mevcuttur.

(bkz: bir istihbarat kaynağı olarak ekşi sözlük)
  • (bkz: izmir adnan menderes havalimani)

edit: tamam arkadasım, koskoca hava alaninda radar yok.
  • osman kibar kavşağı, ege ü. lojmanları, diyaliz hastanesi istikametinden evka 3'e giderken... bu bölgede radalar hız kontrolü yapılmaktadır yazan bir tabela mevcut lakin henüz kimseyi görmedim yakalanan ki bazen 120 kph ile geçiyorum tabelanın dikili olduğu virajı (bölgede bol miktarda porsche, bmw mevcut. nadiren f360 da görüyorum).
7 entry daha