şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle şunu belirtmek istiyorum ; birazdan okuyacağınız üzere bizim mağduriyetimiz rakam olarak yok edici bir rakam değil, dikkat çekmek istediğimiz konu : anadolu sigorta'nın genel anlamda sergilediği tutum... bu kadar basit bir olayda bile bu denli çamura yatan anadolu sigorta, çok daha büyük sorunlara sebebiyet veren rakamlarda insanlara nasıl davranıyordur? ne derece mağdur ediyordur? bunu sorguluyorum. gelelim rezaletimize: malum pandemi dolayısıyla bu sene türkiye 'ye seyahat edemedik, daha doğrusu etmemeyi tercih ettik.80 küsür yaşında olan anneannemi( riskli yaş grubunda olduğu için) ankara'dan özdere'deki yazlığımıza gönderdik. ekim ayı sonunda dayım arabasıyla anneannemi ziyaret etmek amacıyla, ankara'dan özdere'ye geçiyor ve zaten olay da burada başlıyor. deprem günü dayım, yengem ve anneannem özdere'ye 20 dakika uzaklıkta olan sığacık 'a geçiyor. arabasını marinaya park ederken de 30 ekim izmir depremi gerçekleşiyor. belli bir zaman sonrasında deniz taşıyor ve hepimizin gördüğü korkunç görüntüler ortaya çıkıyor. tabii ki bu esnada taşan sular dayımın arabasını da marinadan sürükleyip götürüyor. araba inanılmaz büyük hasar alıyor ve muhtemelen de pert olmuş bir duruma geliyor.bu durum anadolu sigorta 'ya bildiriliyor. anadolu sigorta da işlemin 3.000tl tutacağını , 1.000 lirasını sigortanın karşılayacağını, 2.000tl sini de dayımın ödemesi gerektiğini söylüyor.
    işin sonunda dayım aynı aracı, aynı şartlar altında gayet iyi niyetli ve düzgün bir vatandaşa toplam 800 tl 'ye ankara'ya çektiriyor.
    yani hem anadolu sigorta 'nın verdiği toplam rakamdan 2.200tl daha ucuz, hem dayımın cebinden 1.200 tl daha az çıkıyor.
    şimdi bu kadar basit bir olayda bu denli rakam farkları yaşanıyorsa, anadolu sigorta vatandaşa bunu kilitlemeye çalışıyorsa, daha büyük daha yıkıcı olaylarda bu sigorta şirketi acaba neler yapıyordur? o gün orda ankara’ya çekilmesi gereken kaç araç vardı sizce? muhtemelen bir tek dayımın arabası vardı diye tahmin ediyorum. aranızda bunu hakkında fikri olan var mı, benzeri şeyler yaşayan var mıdır?
    normalinde bu tarz olayları buralara taşımayı sevmem, taşıyanları yadırgarım ama demek ki sinirlenene kadar geçerliymiş insanın bu tutumu.
    umarım bunu gündeme taşıyabiliriz ve umarım linç yemem.
    şimdiden herkese teşekkürler.
  • sigorta şirketlerinin hiç birine güvenmiyorum,

hepsi gereksiz, olay olduğunda çamura yatıyorlar.

sadece arabam için kasko yaptırıyorum onda da mecburen,
  • bu tür büyük şirketlerin, küçük hesaplar içinde olması çok üzücü.

yazıklar olsun. up!