şükela:  tümü | bugün
 • izmirli türk klasik müziği severlerin her ay ortalama iki defa dinlemekten keyif duydukları, özenle seçilmiş, güzide eserlerle, bazen hiç duyulmamış şarkılarla bazen herkesin bir ağızdan söylediği türkülerle bezenmiş repertuarlarıyla, bana, varlığının izmir insanı ve türk müziği için büyük bir şans olduğu düşündüren çok önemli bir kurum.

  yeri izmir kapalıçarşı en üst katı.

  konser yerleri:

  - mustafa tarımcıoğlu prova ve dinleti salonu (burası da kapalı carsının en ust katında koro nun bulundugu yerde)

  bu salonda mum ışıgı dinletileri yapılıyor. buyuk konserlere nazaran bu tür, izleyiciyle koro ve saz ekibinin daha yakın oldugu, mum ışıkları arasında bir fasıl havasında geçen konser daha cok hoşuma gidiyor benim.

  - ege universitesi ataturk kultur merkezi adnan saygun salonu

  bu salon digerine nazaran cok daha buyuk, daha cok saz, koroist ve solist ler yer alıyorlar haliyle. burda daha cok özel günlerin ya da sahısların anısına verilen buyuk konserler yer alıyor.

  bilet fiyatları da uygun hatta, öğrenci indirimi yer almakta. buna ragmen durumu iyi olmayanlar için de eğer yer varsa girip izleme serbestligi tanıyorlar. koro şefi erhan bey, ve ses sanatcısı bedri bulut genelde kapalıçarsıdaki merkezdeler onlarla konuşup detaylı bilgi ve konser takvimini alabilirsiniz.
 • kültür bakanligina bagli izmir devlet klasik türk müzigi korosu, kurucu (1985) sef dr. teoman önaldi'nin 2001 yilinda emekli olmasinin ardindan hayati ciftci'nin koro sefligi ve erhan parlat'in sef yardimciligi görevlerini basariyla yürüttükleri yenilikci, dinamik ve yaratici bir kurumdur. yurt disinda verdikleri basarili konserlerle de dinleyenlerini büyüleyen devlet korosu, izmirimizin göz bebegidir. koro, her sezon yurtdisi ve yurtici olmak üzere cesitli yerlere düzenledikleri turnelerle türk sanat müzigini basarili korist, solist ve müzisyenleriyle icra etmektedirler.

  tüm musikisinaslar icin periyodik konser ve mum isigi dinletilerinin tarihleri ve konserlerden video görüntülerinin bulundugu site icin (bkz: http://www.izmirdevletkorosu.com/) ayrica (bkz: http://www.guzelsanatlar.gov.tr/)