şükela:  tümü | bugün
  • herşey tamam da oasis'in vaktiyle bir şekilde programlanmış ve kendi haline bırakılmış bir sistem olduğu pek doğru değil. eksikleri hatta belki bazılarımıza göre yanlışları olabilir ama sürekli geliştirilmekte olduğu bir gerçek.
  • yaa yaa çok büyük olay oldu.. ekokart'a geçtik hayatımız değişti. o şey bi tek kütüphaneden çıktı alırken işe yarıyor, orada da eziyet oluyor. garibim kütüphaneciler de zor durumda; para alamıyorlar, herkes de kartına para yükletmediğinden bilmeden çıktı alıyor sonra kağıtları orada esir kalıyor. ilginç şeyler.
    şimdilik çözüm printer'ları kapalı tutarak bulunmuş durumda. sizin kartınızda para varsa gidip "valla kartım dolu bununla ödiycem" diyosunuz printer'ı sizin için açıyorlar.

bari kantinlerde de geçseydi, o zaman kullanışlı olabilirdi..
  • yaklaşık bir haftalık deneyimim sonucunda ciddi şekilde yatırım yapılmış olduğunu gördüğüm okul. henüz yedinci öğretim yılında olduğunu da düşünürsek izmir'in iddialı okullarından biri olmaya doğru gidiyor.

ancak kütüphanesinde hala kavrayamamış olduğum bir durum söz konusu. bir kütüphane de herkes mi yanındakiyle muhabbet eder kardeşim!?

etraktaki "be quiet" ve cep telefonu kullanmayınız uyarılarına rağmen, insanların yüksek sesle birbirleriyle geyik yaptığı, "vaay gençler napıyonuz lan burda hehehehe" seslerinin duvarlarda inlediği bir yapı haline gelmiş kütüphane. bu yeni bina yapılırken keşke insanların grupça çalışacakları ayrı ve kapalı mekanlar yapılsaydı da kütüphaneyi gerçekten sessiz bir okuma ve çalışma ortamı olarak benimseyenler mağdur olmasaydı. kütüphanenin bir üniversitenin kültürüne ve kalitesine olan etkisini yadsımazsak, içinde sürekli bir uğultu olan kütüphanenin okula olması gerektiği kadar yararlı olmadığını görürüz.
  • 8 yıldır bahar şenliği düzenleme konusunda en başarısız okullar sıralamasında üstlere oynamaktadır. konser bazında baktığımızda bu yıl sahne alacak isimler; emre aydın, berke, dj mermaid.
  • ne zaman hakkında birisi ters bir şey yazsa başlığında flame war çıkan okuldur.
  • 8.bahar şenliğinde bedükü söyleşi için çağırdılarını öğrendiğim okulum.ne söyleşicek orası muamma.bari salim'i çağırsalardı.*
  • diploma parası olarak bu sene 130 tl isteyen üniversitedir. toplamda 200 tl istiyorlar aslında ama 70'ini geri vereceklermiş* merak ettik gittik sorduk nedir bu 130 liraya dahil olan şey diye. şimdi sıkı durun: 1 diplomanın masrafı 130 tl'ymiş! evet evet şu kağıt, hani şöyle saçma sapan dosyalara koyulup da verilen. hatta biz çok az bir kısmını ödemiş oluyormuşuz bu parayla. yani bi diploma 500 tl filan herhalde. şimdi aklınızda altın kaplama dosyalar, sihirli mühürler - imzalar canlandı biliyorum. öyle olsa bile 130 lira istenebilir mi? hele hele bir özel üniversite tarafından.

utanmadan 1 diplomanın matbaa bedeli bundan daha fazla demelerine mi yanayım, yoksa böyle bir üniversiteden mezun olacağıma mı. yazık.. içler acısı...
  • bahar şenliğinin en büyük aktivitelerinden olan su savaşı(!), yağması muhtemel yağmur yüzünden daha da saçma bir hal alacaktır.
  • university of abertay dundee ile ortak baslattiklari software engineering - computer games technology yuksek lisans bolumu bu donem ogrenci almaya baslayacaktir.

bayinizden israrla isteyiniz.
  • "iş bu insan, bu üniversite öğrencilerinin %90ının gerizekalı olduğunu düşündüğü bir dönemden geçmiştir. zira bilindiği gibi, bu satırların yazarı über yakışıklı, hayvan karizmatik, süper dahi zat, daha önce hacettepe gibi baya baya bi iyi bir üniversiteden gelmiş, önceki üniversitesyle şimdiki üniversitesini kıyas etmekte bi sakınca görmeyerek kendi fikirlerini beyan etmiş idi.

şu anda ise, farklı bir gözle bakmaktadır, zira kendisi hacettepedeykenki yaşıyla şimdiki yaşının bir olmadığını idrak etmeyi nihayet başarabilmiştir. nasıl ki kendisi normal üniversiteli yaşındayken, eski üniversitendeki arkadaş grubu ve kendisi mallık üstüne mallık yapmışsa ve o zamanlar bunu farketmiyor ve gerizekalılık olarak addetmiyorsa, şimdi mallık üzerine mallık yapan, tikkylik seviyesi bir level daha ileride ve izmir'in verdiği genel rahatlığın da etkisiyle burada da azıcık daha fazla mallık yapan yeni arkadaş grubunun mallıklarını gerizekalılık olarak görmemesi gerektiğini anlamıştır. kendisi, kendi zamanının içerisinde arkadaşlarını ve kendisini elbette gerizekalı olarak nitelendiremezdi.

üstelik, üniversitenin %90ı salak diyenleri de kınamaktadır bu satırların yazarı. çünkü şöyle düşünür, %90nın gerizekalı olduğunu söyleyen kişi büyük ihtimal kendisinin %10luk kısımda olduğunu düşünüyordur ve bu %10un da zeka seviyesi tanımlanmamıştır. şöyle ki, %90 gerizekalı ve geri kalan %10 üstün zekalı mıdır? eğer öyleyse bunu söyleyen biraz kendini beğenmiştir. yok %10 ortalama mıdır? sadece ortalamaysa geri kalan %90 hakkında nasıl olur da görüş bildirilebilir? peki ya bu %10luk kısım gerizekalının da altındaysa diye bir cümle daha kursaydım iyice uzatmış olurdum farkındayım.

nasıl ki her üniversitenin, biz başkayız, biz şöyle iyiyiz, biz böyle aslanız, öyle kaplanız mottolarına gülüp geçiyorsam, herhangi bir eğitim kurumunun %90ına da gerizekalı diyemem efendim. biraz gevşek diyebilirim ama. o ayrı konu.

şimdi önceki yazılarımla bu arasındaki fikir değişikliğini gelip gözüme sokmaya çalışan ve çelişki olarak niteleyecek aklı evvelleri görür gibi oldum. peşin cevabım, bu konudaki fikrimin değiştiğidir. aynı fikirde kalma zorunluluğum yoktur sanırım. "

hesabın var mı? giriş yap