şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu üniversitede 2011 yılında ve daha sonraları ekrem demirtaş ve diğerlerinin hayvanları koruma adına verdiği sözleri tutmayan bir yönetim var. burada çalışan hayvan dostu arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre 10 kadar kedi kapanlarla yakalanıp (ki insana alışkın kediyi yakalamak için kapana gerek yoktur; zaten insana güvendiği için ele gelir ve bir insan için en aşağılık davranış da budur: güveni suistimal) güzelbahçe ormanına atılmış durumda. bunu yapanlar ortalıkta egodan yarılmak üzere gezmektedir. isim vererek burada hedef göstermek istemem ama bir üniversitede üst yönetim dendiğinde kimler olduğu gayet net anlaşılır. bu kişiler ekrem demirtaş'ın halkla ilişkiler konusundaki hassasiyetinden dolayı daha önce geri adım atmışlardı. gstf'nin de katkılarıyla kedi evlerinin yapılmasının önü açılmış, hayvan dostu bir kampüs görünümü verilmişti kamuoyuna. hatta gstf yıl sonu öğrenci projeleri içinde evsiz hayvanlar için barınma, yeme, içme ile ilgili ürünler tasarlayarak bunu kendi binalarında sergilemişlerdi. nereden nereye! kendini bilmez bir kaç hayvan düşmanın sözüne bakarak yıllardır kampüste yaşayan kedileri ormana atmışlardır. ve bunu hayvanların ölümlerini garantileyecek şekilde yapmışlardır. insanın olduğu, nispeten daha güvenli bir çevreye bırakmaktansa, dağ başına terk etmişlerdir bu insana alışkın insansız yaşayamayacak masum hayvanları.

  sözde insan yetiştiren, sözde üniversite çalışanı bir kaç hocanın ve personelin dile getirdiği şikayetler ise kedilerin bina içine girmeleriymiş. yok pislemişler ortalığa vb şikayetler. sanki binaları bok bastı ya da kediler ortalığı yıktı geçti sanki. neyin kafasını yaşıyorsunuz siz hayvan düşmanları deyip bunları gerçekten ceza olarak hayvan barınaklarında çalışmaya mahkum etmek lazım.

  ne yazık ki üniversite mensubu öğrencisinden, hocasına hayvan dostlarının sesleri işten atılma, ceza alma korkusuyla susturulmuş durumdadır. belki öğrencilerin sesi çıkabilir -ki sonuçta özel vakıf üniversitesidir- ama hayvan dostu çalışanlar işten atılma korkusu yaşadığı için bu konuda seslerini yükseltemiyorlar.

  anlayamadığım konu da şu: bu kampüste ve bir çok yerde hayvan dostu bir yığın insan varken neden onların sevgisi dikkate alınmaz da, bir kaç hayvan düşmanının nefreti dikkate alınır, onların şikayeti dinlenir. anlamıyorum gerçekten. ama büyük ihtimal karar alıcı mevkilerde olanlar da hayvan düşmanı. bunun başka bir açıklaması olamaz. ve bu hayvan düşmanları, köpeğe tecavüz eden amcadan ya da kedi döven psikopat askerden bir tık aşağıda olarak "saygın" birer beyfendi/hanımefendi saygınlığıyla ortalıkta geziniyorlar. yazıklar olsun. modern, çağdaş ve ilerici izmir'in sözde çağdaş ve modern izmir ekonomi üniversitesi hayvan düşmanı ve verdiği sözleri tutmayan hayvanlara yaptığı eziyet nedeniyle geri kafalı bir üniversitedir.

  edit: bilgi düzeltildi
 • lanet olsun birader. üniversitede bile sinsice bu kalleşlik yapılıyorsa vay ülkedeki diğer kedilerin haline.
  kim karar vermiş buna? kim planı yapmış?
  nasıl canlıya bu muamele yapılır.
 • bildiğim kadarıyla bu ilk vukuatları değil. benzer bir haltı birkaç yıl önce benim öğrenciliğim sırasında da yemişlerdi. o kedilere hocalar, öğrenciler başkalarına ek maliyet yaratmadan bakıyorlar ancak sebebini anlamadığım bir şekilde birileri bu hayvanlardan nefret ediyor ve yok etmeye çalışıyor. bunu yapan yönetim mi bilmiyorum, değilse dahi göz yumulması canilikten başka bir şey değil. kampüste kedi bulunmasını istemiyorsanız bunun yolu savunmasız hayvanları dağın başına bırakmak olamaz. mezunu olduğum için utandığım bir okul zaten, gözümdeki yerleri daha da düşüyor.
 • daha fazla dikkat çekmesi gereken, adı üniversite olan ticaret kurumunda işlenmiş suçtur.
 • desteklenmesi ve duyurulması gereken kampanyadır.
 • üniversite? üniversitede bu yapılıyorsa, sokaklarda kim bilir neler yapılmakta? köpeğe, ördeğe tecavüz edenler. bütün bu olaylar nedense hep bir döneme denk gelmekte. cehaletin teşvik edilmesinden olacak.
 • haytap izmir temsilciliği tarafından, haklarında 5199 sayılı hayvan hakları kanununa muhalefetten suç duyurusunda bulunulmuş üniversite. halkla ilişkilerinizi de mi düşünmezsiniz siz? türkiye'nin en iyi üniversitelerindeniz diyerek caka satmakla olmuyor bu işler. bakın en iyi üniversitelere, hayvanlar el üstünde tutulur. öğrenin, örnek alın biraz. (bkz: boğaziçi üniversitesi)

  haber