şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in güzelyali semtinde bir özel okul. son gördügümde dördüncüsü eklenmis kocaman cirkin binalarinin ortasinda agacli bir bahce ve bir kenarinda yüksek tribünler bulunan 3 basket sahasi vardi(r). 90larin basinda yapilmis yeni binasinda yari olimpik yüzme havuzu, kapali 2 basketbol ve 1 tenis sahasiyla sportmen gence bayram ettirse de, ne egitimiyle ne yönetimiyle muasir medeniyetler seviyesine gelebilmis, ilerleyen zamanla giderek düsüse gecmis okuldur.

  bir zamanlar ilkokul olarak görev yapan yürüme mesafesiyle 5-10 dakika uzagindaki ikinci yerleskesi daha sonra fatih dersanesi'ne cevrilmistir.

  her düdüklügüne ragmen cocuklugumun tamamini gecirip, hala devam eden cok saglam dostluklar edindigim, ingilizceyi emsallerinden cok daha iyi ögretebilmis güzel bi hatiradir.
 • dort yilimi(87-91) verdigim, karsiliginda halen surmekte olan sonsuz samimiyette dostluklari aldigim (ve kesinlikle karda olduguma inandigim) okuldur.

  bir ali ihsan, uc ali musa yirtici'yi goturdugu icin, halen guzel animsadigim okuldur.

  gul hocayi sevmezdim (son derece kisisel nedenlerle) ama ona da coook ayip etmisler, o ayri.

  sukran hocamin bana kazandirmaya calistgi erdemi ve sirin babamizi da unutmamak gerekir diye dusunuyorum.

  yamuluyorsam duzeltin.

  guzeldi...
 • leş gibi havuzuna üyelik için aylık 150 tl isteyen ticarethane. haftada üç gün, o da belli saatler hani.
  kardeşimden rica etmiştim şartlara bakması için. sabah gidip baktı. havuzun hali içler acısı. insan etrafına iki paspas atar yahu. parayı basıp ege'ye gideceğiz artık.
 • 1992-2000 arasi okudugum okul. ilk senemizde kizlar erkekler ayri ayri siraya girerdi.. sonra toparladilar.
 • 1990 - 1996 yıllarımı geçirdiğim güzelyalı semtinde bulunan okul (bkz: göz göz göztepe).

  açıkçası fatih koleji yıllarımı hala çok özlerim; gerek ilkokul öğretmenim rahmetli nurşen hanaylı gerekse sonraki yıllarda derslerime giren diğer hocalar bana hayatımın en büyük kazanımlarını sunmuş, saygın insanlardı. ingilizce başta olmak üzere, matematik, fizik gibi derslerde muadili okullardan çok daha ilerideydi. şu an nasıldır bilmem ama duyduğum kadarıyla pek iç açıcı bir profil sergilemiyormuş.

  dediğim gibi ben çok severdim ama yine de çok ciddi hataları vardı okulun. bunlardan en vahim olanı, her tenefüs maç yaptığımız, en büyük eğlencemiz olan futbol sahasında, kurban bayramı dönemlerinde kurbanlık koyun satışının yapılmasıydı. bu durum, nereden bakarsanız bakın, saçmalığın dik alasıydı; zira, havaların sıcak olmasına rağmen kokudan pencereleri açamazdık veya ana bahçenin dolu olduğu saatlere denk gelen beden derslerimizi kapalı alanda yapmak zorunda kalırdık.

  ya sen, öğrencilerine ve velilerine kayıt dönemlerinde vaadettiğin imkanları, nasıl olur da böyle manasız bir sebepten dolayı askıya alırsın? heryerde satılır kurbanlık koyun, sen satmak istiyorsan git bir yer kirala, yap satışını be mübarek. haa tabi amaç bir takım odaklara şirin gözükmekdiyse onu bilemem; fakat gel gör ki orası bir eğitim kurumu, senin ofisinin arka bahçesi değil.

  bugün bile dönüp düşündüğümde hayretler içinde kalıyorum.

  edit: kurbanlık koyun satışı anladığım kadarıyla kısa bir süre devam edip son bulmuş. akademik anlamda ise herşey tıkırındaymış.

  nundu'nun mesajını aynen paylaşıyorum:

  7 yıl bu okulda okudun bir kere bile böyle bi şeye şahit olmadım. belki eskiden yapılmış bir yanlıştır ama en azından 12-13 senedir böyle bi şey olmadığından eminim. ayrıca okul hala başarılı merak etmeyin gerek üniversite sınavlarında gerek de uluslararası yarışmalarda hala pek çok derece geliyor

  bir buçuk yıl sonra gelen edit: yazık oldu okuluma. yukarıdaki entry'mde anlattığım olayın sebebi belli oldu.

  18.05.2015 22:05
 • fen lisesinde okumakta bulundğum okul. bu sene mezun olucam. eğitimi güzeldir. ingilizce ve mat ve fizik hocaları acık egoisttir ve acımasızdır özellikle fizikçiler. okulda fizik sınavlarından bir gün öncesi bütün öğrenciler okula gelmez ki yarın sınavdan sağ çıkabilsinler ama işe yaramaz. 9 ve 11 de daha çok zorlarlar 10 ve 12 daha rahattır. özellikle 12 de kıyakları çoktur. çiftliklere götürmeler, kahvaltılar vermeler falanlar filanlar. özetle gelin pişman olmazsınız ha fetocu değillerdir bozkurtçudurlar ve istanbul fatihle alakaları yoktur.
 • sahibi olan doğanata vakfının ohal kararları kapsamında kapatılmasıyla akıbetinin ne olacağı belirsizleşmiş okuldur. doğanata vakfının bir diğer okulu izmir üniversitesi de kapatılan okullar arasına girmiştir.
 • an itibariyle kapatılmış okuldur.
 • umarım bu yanlış karardan dönülür. atatürkçü bir okul nasıl kapatılır? chp neden üzerine düşmez bu konunun?
 • maalesef dönüşü olmayan bir yola girmiş kurumdur. sağlam kaynaklardan edindiğim bilgiye göre kapatılma nedenleri yurtdışı bağlantılı şüpheli hesap hareketleri ve şu güne kadar süre verilmesine rağmen bu duruma açıklık getirilemediğinden dolayı kurum için dönüş şansı bulunmamakta.