şükela:  tümü | bugün
 • alsancak'ta eski nato binasının arka taraflarında, tevfik fikret lisesi'nin yanında konumlanmış, mükemmel bir binaya vehoş bir bahçeye sahip yer. pek tabi ki fransızca kursları verilmekte ve şu aralar "baharın ve aşkın dili fransızcayı öğrenin, fransız kalma*yın." gibi afişlerini heryere asmış merkezdir. adından kelli kültürel pek çok faaliyete de ev sahipliği yapar.
 • hatırlayabildiğim kadarıyla bahçesinin arka taraflarında bir tenis kortu da mevcuttur.
 • türk hocaların da ders verdiği fransızca dil kursu... sanıldığı gibi öğrencilerine(daha doğrusu müşterilerine) fransızcayı fransızlardan öğretmek gibi bir garanti vermemektedir. ayrıca;

  (bkz: #1067130)
  (bkz: #1210330)
  (bkz: #1827463)
  (bkz: #3173192)
  (bkz: http://www.frkultur.com/)
 • arka bahcesinde izmir'deji en guzel cheesecake'i yiyebileceginiz bir cafeye sahip olan kultur merkezi.
 • izmir'de sanatsal faaliyetlerin bir kısmının yapılabildigi gectigimiz sure icinde kısa film festivaline ev sahipliği yapmıs guzel ve insanı rahatlatan bir bahcesi olan fransız-turk hocaların ders verdigi,pahalı bir kantine sahip,her katında ayrı tuvaleti olan,kapısından ilk gün içeri girildiğinde 'ilk kurun dersleri nerede veriliyor'sorusuna cevaben anlasılamayacak bir sekilde fransızca cevap alınan,giriş kapısının tam karsısında buyukce bir kapı ile kapatılmıs olan yeri sorguladıgımda ise hocam tarafından cok gizli cevabı ile karsılastıgım ama sonunda ustune giderek ve kapıyı zorlayarak buyuk bir seminer salonu oldugunu gordugum,bu salonda girisin sol tarafında jeanne d'arc'ın savasını temsilen cok buyuk ve guzel bir tablosunun bulunduğu rahatlatıcı etkiye sahip bir yer.
 • bir de tiyatro salonu vardır. böylece o eski yapı içinde konser* vs. gibi etkinlikler düzenlenmektedir. ayrıca güzel sergiler yapılır.
 • içinde otoparkı bulunmayan eğitim ve sosyal etkinlik binası. aynı zamanda yaratıcı slogan bulup seçildiğiniz takdirde karşılığında ödül olarak bir kur bedava eğitim veren, güzel bir 'pausé-cafe' ye sahip gidilip dil öğrenilesi, gidilip huzur bulunası sarı iki katlı hoş mekan.
 • fransız olmasada orada dogmus buyumus harika fransızca konusan kisilerin ders verdigi guzel merkez
 • iyidir güzeldir de ben gittiğimde daha iyisini beklemiştim eğitim olarak. yani kötü de diyemem de mesela tömer'le arasındaki fiyat farkına değecek kadar bi fark yok sanki. gerçi tömer'de kursa filan gitmedim hiç, ordaki eğitim çok mu kötüdür bilmiyorum da farkı yaratan hocalarının fransız yada fransa'da uzun yıllar kalmış insanlar olmasıdır herhalde. telaffuzları filan zaten iyice yerleşmiş, güzel durumdaydı. ya da biz zaten bilmediğimiz için vay anasını gözüyle bakıyorduk bu konuşmalarına. bir de tabii fransız kültür merkezi olmanın getirdiği bir şeyler var. film gösterimleri, sergiler, kütüphanesi filan. hatta altyazılı fransızca tiyatro filan da oluyordu herhalde. ben gerçi çılgıncasına kullanmamıştım bunları da bunlar fark yaratıyor. bu pahalılık ve okulun ağırlaşması üzerine bırakmıştım ama sonradan devam edeceksem yine burdan devam ederim.
  bir de kantini, bahçesi filan geceleri daha bi başka oluyormuş. bir akşam gidip de gördüğümde şaşırmıştım. ama hiç orda bir akşam yemeği olayım filan olmadı. bilmiyorum zaten fazla gelir herhalde bana o kadarı.
 • bu sıralar bedava kitap, dergi dağıtmakta. eğer evimde niye l'equipe* ne biliyim courrier international* gibi artistiqué mecmualar yok diyorsanız gidip alabilirsiniz.

  o değil de şimdi fark ettim ben almamışım bunlardan. bikaç kitap aldım onlar da çat pat, anlamıyorum desem yeridir. neyse bulunsun, bedava nasıl olsa. anlarım bi gün. bi daha yolum düşerse de bi dergi alırım. yarın son olabilir gerçi. ama içerde klima filan var süper.