şükela:  tümü | bugün
  • çamlıca eteklerinde, kısıklı'da bulunan bir mekân idi burası. düğün, nişân gibi aktiviteler de yapılırdı. daha sonra tamamen ortadan kaldırıldı, kısıklı parkı ismini alan yer ortaya çıktı.

kısıklı parkı, yanlış hatırlamıyor isem 1996 - 1998 yılları arasında bir tarihte recep tayyip erdoğan tarafından açılmış idi.

bugün kısıklı parkı'na; sararmış, kızarmış yapraklara sahip ağaçları ile bir tablo görüntüsü veren bu parka şöyle bir baktım. aklıma bu gazino geldi. evet eskiden o yöne bakıldığında beyaz boyalı bir duvar ve önündeki billboardlar görünürdü. muhtemelen gazino açık hava gazinosu türü bir şey idi ve bu devasa ağaçlar da içerisinde kalmaktaydı.
  • cok kucukken ailemle gittigim, `nuray hafiftas' adli kadinin sahne aldigini hatirladigim camlica mekani. kapanmasi ve yerine park yapilmasi tayyip'in hardcore milli goruscu oldugu zamanlara denk geldi.
  • sol frame'de görünce izmir'de bu gazino neredeymiş yav diyerek -bir izmirli olarak- tıklayıp çamlıca - kısıklı falan filan okuyunca tıklanmış gibi olduğum gazinodur.

- bilmiyordum -
  • eskiden olduğu yere baktığımda, hala kendisini hatırlatan.
    ilk annemle gitmiştim. küçük bir çocuktum, bir konserdi. asu maralman olabilir. emin değilim.
    gazino işi tamamen bitince, buradaki konserler yerini kurum, dernek eğlencelerine terk etti. o eğlencelerde davetli sanatçıların konseri olurdu. sonra da bir nevi düğün salonu halini aldı hızla. dışarıdan görülebilirdi, akşam saatlerinde yanından araç ile geçtiğimizde içeride hazırlık telaşına bakardık çocuk gözlerimizle.
    yıllarca dışarıdan o kadar seyretmişim ki burayı, yıkılmamış gibi değil de, saklanmış sanki. biliyorum orada.
  • biraz önce yanından geçerken babam hatırlattı. sünnet düğünüm burada yapılmış. 1982’de...yıllar ne çabuk geçiyor.
    şimdi yerinde kısıklı parkı var.