şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in avrupa birliği'ne katılması için gerekirse türkiye'den ayrılması gerektiğini söyleyen chp milletvekillinin teklifi.

  biz doğu'nun ayrılmasını beklerken batı'sında ayrılma konuşulmaya başlanmış. hey gidi türkiye, zaten bölük pörçük. konya, kayseri, kahramanmaraş, erzurum, rize gibi yerler kalsa yeter muktedirlerimize. nerede akp'li, orada bereket.
 • (bkz: izmirexit)
 • "chp, neden bu durumda?" sorusunun cevabı niteliğinde açıklama. atatürk'ün partisine mensup bir milletvekili, türk direnişinin başladığı, güzel izmir'in türkiye cumhuriyeti'nden ayrılmasını teklif ediyor... ne günlere kaldık. pembe götlü liboşlar siktirsin gitsin, izmir gerekirse yobazları da denize döküp izmir olarak kalmaya devam eder.
 • dikkatleri çekmeyi istediği noktayı, bir milletvekilinden beklenmeyecek kadar yavan bir ifadeyle ıskalamış. söylediğinin anlamsızlığı bir yana, ab sürecini savunmak ve muhataplarının iknasına çalışmak yerine, durumu olumsuzlandırarak chp'nin etkisiz muhalefetinin bir örneğini sergilemiş. milletvekillerimizde ne yazık ki doğrudan partisiyle ilişkilendiremeyeceğimiz bir yüzeysellik var. özetle talihsiz bir açıklama olmuş.
 • kafanıza izmir kadar taş düşsün ölün gidin artık a.q.
 • daha 1 hafta önce başbakan türkiye'nin bölünme riski var başkanlık sisteminin gelmesi lazım dedi.

  bu açıklama da ekmeğine yağ sürdü. bu açıklamayı duyan muhafazakar kitle başbakan doğru söylüyor chp ülkeyi bölmek istiyor diye gidip başkanlık sistemine evet diyecek.

  bir milletvekilinin kafası hiç mi basmaz böyle şeylere, parti içinde hiç mi demezler saçma sapan açıklama yapmayın diye anlamıyorum.
 • bana gayet mantikli geliyor. trump secilince cali isyan etmedi mi? ayni kafada degiliz kardesim, ayni degerlerimiz yok. bakin gitgide tum dunyada guclenen bir bakis acisi bu, farkli ulkelerde farkli kesimler birbirlerine tahammul edemiyorlar. birlikte mutlu degiliz iste, hadi durust olun akp'li kardeslerim, bizden nefret ediyorsunuz, biz dinsisiz, fetocuyuz, geziciyiz, pkk'liyiz (ki en ayibi bu gercekten). biz sizle siz de bizle mutlu degiliz, birakalim birbirimizi o zaman. mesela seriat mi istiyorsunuz, bak siz de onu getirirsiniz iste. size gore biz de sokaklarda orgy yapip kokaine partisi mi vermek istiyoruz, biz de onu veririz. neden bu fikre karsi cikiyoruz anlamiyorum.
 • ülkenin bir milletvekilinin bu sözleri sarfedebilmesine imkan sağlayan ortamı hep beraber oturup günlerce konuşmamız gerekir, acilen

  işin acı kısmı bu düşünceyi dillendirmekten korksa bile olumlu bulacak çok sayıda insan olduğunu bilmek daha da ürkütücü
 • görüyor ve arttırıyorum.
  (bkz: trakya-ege cumhuriyeti)