şükela:  tümü | bugün
  • izmir'in avrupa birliği'ne katılması için gerekirse türkiye'den ayrılması gerektiğini söyleyen chp milletvekillinin teklifi.

biz doğu'nun ayrılmasını beklerken batı'sında ayrılma konuşulmaya başlanmış. hey gidi türkiye, zaten bölük pörçük. konya, kayseri, kahramanmaraş, erzurum, rize gibi yerler kalsa yeter muktedirlerimize. nerede akp'li, orada bereket.
  • (bkz: izmirexit)
  • "chp, neden bu durumda?" sorusunun cevabı niteliğinde açıklama. atatürk'ün partisine mensup bir milletvekili, türk direnişinin başladığı, güzel izmir'in türkiye cumhuriyeti'nden ayrılmasını teklif ediyor... ne günlere kaldık. pembe götlü liboşlar siktirsin gitsin, izmir gerekirse yobazları da denize döküp izmir olarak kalmaya devam eder

edit: bak, ben 3. kuşak (müslümanlaştırılmış) ermeni dölüyüm, katledilen atalarımın kemiklerini bir mağarada gördüm, belki dedemin dedesinin kaval kemiğiydi o bastığım. ve ben bunu söylemekten hiçbir zaman çekinmedim, çekinmediğim için beyaz berelilerden dayak yedim. ama tüm bunlara rağmen "vatan, millet, sakarya" edebiyatı yapıyorum. çünkü seviyorum bu toprakları. çok değil, 100 yıldan biraz fazlaca olmuş, germir'de benim krikor dedemle zeliha ninem mutlu mesut yaşıyormuş, düğünlerinde rumlar dans etmiş. buralar her zaman 'çomaristan' değildi senin anlayacağın. gerçi anlasan böyle konuşmazdın.

ben bu toprakları seviyorum; özüm, köküm bu topraklardadır. kemalist değilim, ulusalcı değilim. ama atatürk'ün modern cumhuriyetinin her zaman savunucusu oldum. atalarım o günlerde daha iyi şartlarda olsa dahi ben hilafet artığı ya da ingiliz mandası bir ülkede yaşamayı istemezdim. yeniden birbiriyle dost halkların türkiye cumhuriyeti'ni yeğledim. hala birbirini ötekileştirmemiş, "selamun aleyküm ahparig" diye selamlaşabilen, hoşgörülü, dost insanların arasında bir hayat biliyorum ve o hayatı yaşıyorum ben. 14 yıllık akp karanlığı belki en çok da benim üzerime çöktü. siktir olup gittim, abd'sini de avrupa'sını da gördüm ama döndüm. döndüm, burda mutluyum. döndüm, burada savaşıyorum o yobazlarla ve savaşmaya devam edeceğim.

bazılarının bu savaşa götü yemiyorsa kapı orada, siktir olup gidin. tabii sizin gibi boş beleş, uyuz insanları kabul ederlerse. ağlaya ağlaya yaşamaktan bıkmadınız. kafa şişirmeyin.
  • dikkatleri çekmeyi istediği noktayı, bir milletvekilinden beklenmeyecek kadar yavan bir ifadeyle ıskalamış. söylediğinin anlamsızlığı bir yana, ab sürecini savunmak ve muhataplarının iknasına çalışmak yerine, durumu olumsuzlandırarak chp'nin etkisiz muhalefetinin bir örneğini sergilemiş. milletvekillerimizde ne yazık ki doğrudan partisiyle ilişkilendiremeyeceğimiz bir yüzeysellik var. özetle talihsiz bir açıklama olmuş.
  • görüyorum ve artırıyorum . biz akdeniz ege ve trakya olarak ayrılalım . istanbul da sizin olsun amk .
  • daha 1 hafta önce başbakan türkiye'nin bölünme riski var başkanlık sisteminin gelmesi lazım dedi.

bu açıklama da ekmeğine yağ sürdü. bu açıklamayı duyan muhafazakar kitle başbakan doğru söylüyor chp ülkeyi bölmek istiyor diye gidip başkanlık sistemine evet diyecek.

bir milletvekilinin kafası hiç mi basmaz böyle şeylere, parti içinde hiç mi demezler saçma sapan açıklama yapmayın diye anlamıyorum.
  • egenin tümü ayrılsın(afyon-kütahya hariç) amk izmir ne.. ne doğuyu ne de yobaz iç anadoluyu çekecek hal kalmadı bizde. modern, laik, demokratik bir hukuk devleti için yaşasın ege cumhuriyeti.
  • ixit olmuyor hocam tekirdağ versek olmazmı texit