şükela:  tümü | bugün
 • izmir'de gürsel aksel tesisleri yerine yapılması gündemde olan stad.

  gençlik ve spor bakanlığı twitter adresi üzerinden stadın görselini paylaştı.

  https://twitter.com/…rbak/status/337527771398025217

  bu da stadın nasıl olacağı hakkında diğer bilgiler; https://www.facebook.com/…57.274664825892404&type=1

  tez zamanda yapımına başlanmasını diliyor, göztepemize yakışan stadına kavuşmasını istiyoruz. lafta kalmasın bu işler artık.
 • ayrıca, kapasitesi kısıtlı olan bir stad.

  stadın kapasitesi az olduğu için twitter'da #göztepestadı25binolsun hashtag'i ile taraftar sesini duyurmaya çalışıyor.
 • umarım içindeki tenis kortlarını yeniden yapım aşamasında unutmazlar. ayrıca sabah yürüyûşü için keyifli staddır.
 • akp'nin göztepemizi kullanarak izmiri alma calismasidir. secimlere kadar bir şey yapilmayip secimlerden sonra da iptal edilirse şaşırmam. umarım taraftar bu oyuna gelmez.

  yapıldığını varsayarak konuşmak gerekirse, taraftarı olmayan sehirlere 40.000 kişilik statlar yapılırken, göztepe'ye 15.000 kişilik bir stadın yetmeyeceği gayet açık. umarım daha büyüğü yapılır. bana kalırsa bir diger olumsuz yani da etrafında tartan pist olacak olması. atatürk stadı gibi tribunlerin sahaya 50 metre oldugu,
  futbolla alakasız, rakibin baskı altına alınamadığı bir stat olmaz umarım. yer olarak gördüğüm kadarıyla gürsel aksel tesislerinin yerine yapılacak. sehir merkezinde olması, taraftarın çoğunluğunun bulunduğu goztepe semtine yakın olması artı ama gürsel aksel tesislerinin bulunduğu yer, konum ve cevre itibariyle boyle bir stadı kaldırır mı orası bilinmez. etrafı apartman ve sokaklarla dolu bir yerde zor.

  umarım akp'nin yalanlarından biri değildir de eksi yanlari giderilerek goztepimiz sonunda kendi stadina kavuşur.

  edit: ayrıca çizimler bastansavma göstermelik yapılmış gibi duruyor. hic bir detay ve planlanmış bir şey yok. kusbakisi gözüken fotoğrafta da tartan piste bakılırsa, gercek bir kosu pistinin oyle olamayacağı cok belli. gercek bir proje değilde şuraya bi stat resmi konduralim gibi olmus.

  edit2: ulan baktıkça sinirim bozuluyor. çizimlerde spor salonu ve tansaş yok gözükürken, harita üzerine yerleştirdikleri kuşbakışı fotoğrafta bu ikisi de var. neyi nereye yapcaksın amk?
 • mal dedektörü projedir.

  güzelyalıyı biraz bilen birisi şu anki tesislerin yerinde bu stadın yapılamayacağını zaten bilir.

  birincisi bölge trafiği stadı kaldıramaz. doğma-büyüme güzelyalılıyım. peşin söyleyeyim kimse akıl vermesin.
  ve daha da önemlisi gürsel aksel tesislerinin olduğu yere yüzölçümü dolayısı ile bu stadın en fazla 1/2 ya da 1/4 ölçekli makedi dikilebilir.
 • koşu pisti olan stat.

  yemişim öyle stadı. yapacaksanız tribünleri sahaya olabildiğince yakın yapacaksınız. ama olimpiyatlar dalgası yok mu..

  kaderi 7 eylül'de belli olur. olimpiyatları bize verirlerse yapılır, vermezlerse başka baharlara kalır.
 • ne futboldan ne imar ve inşaattan anlarım. ancak verilen görsele bakınca hani şu ispanyada çoook büyük bir stadyum var ya. onu yapacaklarmış gibi düşünüyor insan. bu hükümet kadar göz boyamaya bayılan başka bir hükümet görmedim ben. stada bak. ışıklandırmaya, çevre düzenlemesine...
  oradaki tansaş nerede bu göreselde? veya o otopark... stadın neresinde? araç giriş çıkışları nereden olacak? inönü caddesinin 1.5 şeritlik trafiğinden mi, mithatpaşanın nispeten daha geniş trafiğinden mi... 2 görsel çizmekle imar planı olsa en başta ülkenin imar durumu bu halde olmazdı.
  not: benim bildiğim göztepe stadı ve yapılması planlanan yer olduğunu tahmin ettiğim yer üçkuyulardan hataya giderken 1-2 durak solda kalan stadyumdur. başka bir yerde veya plan başka yer için planlanmışsa kusura bakmayın.
 • düşüncesi güzel olsa da konum itibariyle yapılamayacak olan stat. arkadaş çevredeki yollar yol değil, park yeri arasan yok bi de emekli semti hep buralar. cidden diyorum kaldırmaz. hem biz oraya halısahaya gidiyoruz, yürüyüşe gidiyoruz güzel oluyor bozmayın şimdi olayımızı. gidin güzelbahçe'ye falan yapın, narlıdere'ye yapın, otobanın kenarına yapın. olimpiyat köyü diye bir nane vardı gidin oraya yapın. göztepe stadı diye göztepe'nin merkezine yapılmak zorunda değil.

  edit : balçova kipa'nın yanındaki boş araziye yapın. parkı yıkın, lunaparkı kaldırın oraya yapın işte. orası kaldırabilir belki bak.
 • ...
 • planlandığı mahalle çevresinde genelde araba koyacak yer yok. her seferinde 20 dk tur atıyosun. onu geçtim akşam saatlerinde ve haftasonu sokaklar tıkanıyor, caddeye zar zor çıkıyosun. gece çişin vardır arabayı koyacak yer yoktur, artık eve gitmek istersin ama gidemezsin çünkü yolun ortasına bırakamazsın. bir başka yer arayan araba tersten gelir, aynayı kapatırsın ucundan değerek geçersin, 4 yol ağzında 3 veya 4 araba karşılaşır. manevra yapmaktan geri basmaktan kan ter içinde kalırsın. bu iğrenç ritüeli buralı olanlar zaten biliyordur. buraya stad yaparlarsa araç trafiği iyice imkansız hale gelir. yürümeye de yer kalmaz. kaldırmaz yani. umarım buraya yapılmaz. yapılırsa da ufak bir şey olacak herhalde. görseldeki allianz arena gibi. o stad buraya nasıl sığacak tansaşı da mı yıkacaklar artık bilmiyorum.

  edit: madem herkes açık açık yazmış 1 numaralı sorun güvenlik sorunudur. trafiği fazla umursadığım, zırt pırt araba sürdüğüm yok. kendi adıma arabam da yok hatta. 4 kişilik aile, danaya girer gibi bi arabaya giriyoz rahat olun. burada etraf apartman-okul-dükkan dolu. ve arada boşluk yok. stad bitiyor evler dükkanlar başlıyor. maç günü her yere polis yığsan yine zaptolmaz kalabalık. ambulans dahi giremez o hengamede. o kadar kişi ve o büyük enerji bu kadar dar yerde iyi sonuç getirmez. yanlış anlaşılmasın ve yaftalar gibi olmasın diye ilk etapta bunu doğrudan yazmadım. ama siz de hangi takımın maçı olursa olsun en az bir futbol maçına gittiyseniz biliyorsunuz, gerçekçi olalım, futbol taraftarlarının hepsi bizler gibi yazabilen, okuyabilen, tartışabilen seviyede değiller. sağa sola saldırıyorlar. herhangi bir mağlubiyette, hatta durduk yere, önlerine gelene saldırıyorlar. bunları x takımının taraftarı şöyledir veya futbol taraftarının hepsi böyledir olarak demiyorum. dikkat ederseniz kendimden bir yorum katmıyorum veya özel olarak bir takımdan bahsetmiyorum. bir kez bile maça gittiyseniz bunu görmüşsünüzdür.