• stadın yapılmak istediği yer göztepe semtinin kalbi. avrupada böyle bir yere stad yapıp maçlarını oynasan efsane olursun. o kadar merkezi ve göztepe ruhunu taşıyan bir bölgeki anlatamam ancak(!) bu şartlarda o stad orada olamaz. trafik kesinlikle kilit olur. hem mithatpaşa yolu hemde inönü caddesi aynı anda tıkanır. bu ne demek? maç günü tam bir kaos ortamı oluşur. bu birinci negatif durum. ikinci ve daha önemlisi göztepeli tüm taraftarlara saygım sonsuz fakat taraftarımız maç günü o bölgeye yığıldıkça stadın etrafında inanılmaz bir kalabalık yaratır. o bölgede ise yüzlerce apartman bulunmakta. binlerce vatandaş ikamet etmekte. o bölgeye yığılan taraftar eminimki rahat durmayacak.(30 yıldır o bölgede bir fiil yaşıyorum ve amatör ligler dahil tribünden ayrılmadım). maç günleri semtte çoşku ve heyacandan çok huzursuzluk yaşama ihtimali var. sözün özü benimde çok istediğim stad o bölgede olmaz. ilk engel altyapı yetersizliği ikinci engel taraftar potansiyeli ve davranışları. daha önce dediğim gibi avrupada olsa efsane olur!

peki bu stad orda olmaz, burda olmaz, şurda olmaz! peki nerde olur? bence turkuaz-inciraltı tarafında belediye bir yer ayarlayacak ve deniz kenarına yakın yada üzerine o bölgede bir mabed yaratılacak.

tanım:izmir göztepe stadı değil, gürsel aksel göztepe stadı.

not:tabiki izmir göztepe

edit: inciraltı fikri için bir kaç mesaj geldi orası sit alanı diye, ozaman trabzona yapılan gibi olsun. inciraltı tarafında olan deniz kenarına doldurma alan yapılsın ve üzerine stad inşa edilsin. daha güzel olmazmı? tam bir mabed! hem semte yakın hemde semt merkezinden uzak. rahat rahat. göz atın akyazı nasıl?

büyük başkan mehmet sepil editi:(bkz: #81419724)
  • mal dedektörü projedir.

güzelyalıyı biraz bilen birisi şu anki tesislerin yerinde bu stadın yapılamayacağını zaten bilir.

birincisi bölge trafiği stadı kaldıramaz. doğma-büyüme güzelyalılıyım. peşin söyleyeyim kimse akıl vermesin.
    ve daha da önemlisi gürsel aksel tesislerinin olduğu yere yüzölçümü dolayısı ile bu stadın en fazla 1/2 ya da 1/4 ölçekli makedi dikilebilir.
  • konak'ın en kalabalık nufüslü semti güzelyalı'ya yapılacağı iddia edilen stad.

adamlara trafik kaldırmaz diyoruz, maça arabayla gelmeyecekler zaten diyor. oğlum seni düşünen kim amk? maç günü burada hastası olacak, cenazesi olan olacak, acil işi olan olacak. sen kimsin lan senin maç günü semti sikme keyfine göre bir şehir planlaması sikme yönetmeliği mi var?

bu nasıl bir bencilliktir, adam biz gideriz sıkıntı olmaz, güzelyalı'nın amına koyayım sorun değil diyor. ha ben anlamıyorum güzelyalı'nın zaten anası sikildi, nasıl daha da sikilsin stad oraya yapılsın denebiliyor anlayamıyorum.

yaşadığınız semti böylesine sevmiyorsanız göztepe'yi nasıl seviyorsunuz bu da ayrı muamma. ama yok, siz gösteriş peşindesiniz. yeni türkiye'ye ne çabuk uyum sağlamışsınız.
  • akp'nin göztepemizi kullanarak izmiri alma calismasidir. secimlere kadar bir şey yapilmayip secimlerden sonra da iptal edilirse şaşırmam. umarım taraftar bu oyuna gelmez.

yapıldığını varsayarak konuşmak gerekirse, taraftarı olmayan sehirlere 40.000 kişilik statlar yapılırken, göztepe'ye 15.000 kişilik bir stadın yetmeyeceği gayet açık. umarım daha büyüğü yapılır. bana kalırsa bir diger olumsuz yani da etrafında tartan pist olacak olması. atatürk stadı gibi tribunlerin sahaya 50 metre oldugu,
    futbolla alakasız, rakibin baskı altına alınamadığı bir stat olmaz umarım. yer olarak gördüğüm kadarıyla gürsel aksel tesislerinin yerine yapılacak. sehir merkezinde olması, taraftarın çoğunluğunun bulunduğu goztepe semtine yakın olması artı ama gürsel aksel tesislerinin bulunduğu yer, konum ve cevre itibariyle boyle bir stadı kaldırır mı orası bilinmez. etrafı apartman ve sokaklarla dolu bir yerde zor.

umarım akp'nin yalanlarından biri değildir de eksi yanlari giderilerek goztepimiz sonunda kendi stadina kavuşur.

edit: ayrıca çizimler bastansavma göstermelik yapılmış gibi duruyor. hic bir detay ve planlanmış bir şey yok. kusbakisi gözüken fotoğrafta da tartan piste bakılırsa, gercek bir kosu pistinin oyle olamayacağı cok belli. gercek bir proje değilde şuraya bi stat resmi konduralim gibi olmus.

edit2: ulan baktıkça sinirim bozuluyor. çizimlerde spor salonu ve tansaş yok gözükürken, harita üzerine yerleştirdikleri kuşbakışı fotoğrafta bu ikisi de var. neyi nereye yapcaksın amk?
  • daha önce bir kaç entryde stadımız proje aşamasındayken, hayalimi ve olması gerektiği yer hakkında ki fikrimi beyan etmiştim. şuan stadımız hızlı bir şekilde inşa ediliyor. her gün önünden geçiyorum. açıkçası olması gerektiği yerde bir mabed gibi yükseliyor. kulüp başkanımız mehmet sepilin bir haklı kararına daha şahit oldum. ısrarına devam etti ve eski gürsel aksel tesislerimizin olduğu yere, semtimizin kalbine bu stadın yapılması için çaba gösterdi. açık konuşmak gerekirse misafir takımlar için deplasman gibi deplasman olacak burası. yükselen tribünleri görmek için .

edit:imla
  • taraftarların dört gözle beklediği göztepemizin yeni stadı. tabi adı gürsel aksel göztepe stadı olacak. medyada gördüğüm plan ve projeler gayet güzel. stadın iç bölümü ve mimarisi yeterli. ancak tabiki benimde hayalimde bir stad örneği var. olması çok zor ancak keşke buna benzer bir tarzı olsaydı. 1 2 34 5 6

bu stad bir nehrin kıyısında, bizim stadımızda inciraltı-turkuaz tarafında bir yerde bu stad gibi olsaydı hoş olmazmıydı?

not: evet endüstriyel futbola karşı olan eski kafalı bir futbol severim.
  • twitter mesajı 2013 yılında atılmış olan stadyumun inşaatının, 2016 yılına girmemize rağmen başlamamış olması bu saatten sonra da yapılmayacağını gösterir.

ayrıca stadyumun hemen dibinde büyük bi özel okul var, yani bir eğitim kurumu. sen ben gidip oralarda bir dükkan açmak istesek "okula kaç metre mesafede" muhabbeti yaparlar izin vermezler ama birilerinin kocaman stadyum yapması kimseyi rahatsız etmiyor demek ki.
  • iptal kararı trafikten ziyade göztepe semti sakinlerini kurtaracaktır. kavgasız olaysız küfürsüz bir maçınız olmaz mı arkadaş nasıl taraftarsınız siz.
  • ne futboldan ne imar ve inşaattan anlarım. ancak verilen görsele bakınca hani şu ispanyada çoook büyük bir stadyum var ya. onu yapacaklarmış gibi düşünüyor insan. bu hükümet kadar göz boyamaya bayılan başka bir hükümet görmedim ben. stada bak. ışıklandırmaya, çevre düzenlemesine...
    oradaki tansaş nerede bu göreselde? veya o otopark... stadın neresinde? araç giriş çıkışları nereden olacak? inönü caddesinin 1.5 şeritlik trafiğinden mi, mithatpaşanın nispeten daha geniş trafiğinden mi... 2 görsel çizmekle imar planı olsa en başta ülkenin imar durumu bu halde olmazdı.
    not: benim bildiğim göztepe stadı ve yapılması planlanan yer olduğunu tahmin ettiğim yer üçkuyulardan hataya giderken 1-2 durak solda kalan stadyumdur. başka bir yerde veya plan başka yer için planlanmışsa kusura bakmayın.
  • üstteki entrylerde bahsedilen büyük özel okul 7 yılımın geçtiği izmir özel fatih koleji. lisedeyken sınıfımızdan stadın yapılmasının planlandığı gürsel aksel'deki antrenmanları, küçük yaş gruplarının maçlarını izleyebiliyorduk ders esnasında. hatta göztepe'nin ptt 1. ligden en son düştüğü sezon haftada iki-üç kez tesislerde futbolcular mangal yapardı kokusu bizim sınıfa gelirdi tam yemek teneffüsü öncesi o yıl düştülerse bizim ahımızı almalarından olabilir. ha gerçi yine bu yakınlıktan dolayı tüm okul göztepeliydi izmir içindeki takımlardan. bunları niye anlattın derseniz şu sebeple: oraya 20 bin kişilik stat olmaz. saha+tribünler'in sığması bile bir mucize gibi geliyo şu an bana ama hadi diyelim sığdı. bu stadın bi çevresi olmayacak mı yeşil alan falan direk sokağa mı açılacak? hadi diyelim açıldı stadın yapısı öyle o daracık sokaklara koca kamyonları nasıl sokacaksın inşaat sırasında? ki okul giriş çıkış saatlerinde o sokak full araba olur en az bir saat istanbul trafiği tadında geçer. o kadar şehrin içinde etrafında okul ve evlerin olduğu bi yerde inşaat yapacaksın insanlar o gürültüye nasıl yaşayacak? ben yine aynı okulda ortaokuldayken adnan saygun sanat merkezi yapılıyordu ve inşaat gürültüsünden yazın bile camları açamıyorduk ki sanırım stadyum inşaatı daha gürültülü olur. ayrıca tüm maçlar hafa sonu akşam saatinde mi olacak burada, kupa maçları hafta içi gündüz olabiliyor o karışıklıkta maça gidenler/okula gidenler birbirlerini yer.

yani demek istediğim izmir'de göztepeyi destekleyen bir vatandaş olarak o stat oraya yapılmaz. şehir cidden kaldıramaz onu. göztepeli arkadaşlar da az biraz mantıklı düşünürse hak verirler.
hesabın var mı? giriş yap