şükela:  tümü | bugün
  • izmir’de gerçekleşecek irlanda temalı ekşi sözlük zirvesidir.

toplanın izmirliler içimizdeki irlandalıyı dışarı çıkartıyoruz.
    bunu yaparken içiyor, sohbet ediyor, hasret gideriyoruz.

tarih=25 mart 2017 cumartesi
    saat = 19.30
    yer= malt irish pub
    soursummitz

zirvenin şenlenmesi için size bazı öneriler hazırladım;

öncelikle konsepte uyum sağlamanız için sizden yeşil tonlarında kıyafetler giymenizi öneriyorum.*

mekan yöneticisinden "sizi nachossuz bırakmıcam" sözünü aldık( fetch me some wine will ya şahidimdir.)biranızın yanında meze olarak hoş sohbetinizi ve nachosunuzu eksik bırakmamanızı öneriyorum. *

“yanlız gelirsem sıkılır mıyım?” cılar için ufak kaynaşma oyunları mevcut oyunlarla kaynaşmanızı öneririm.*

ve son olarak geleceğinizi bize bildirmeniz için mesajınız ver yeşilimi hiç söndürmemenizi öneriyorum *

not: bu entry kendini editlerle güzelleştirecektir.

not2: kişi sayısını mekana göre optimize etmek için kontenjanı sınırlamak zorunda kalabiliriz.

not3: çaylak dostlarımız için mail adresim muharremmm89@gmail.com dur.

unutmadan desteği için pek değerli kardeşim fetch me some wine will ya ya p.ö.k. adına selam eder şahsi teşekkürlerimi iletirim.

edit: afiş geldi

edit2: playliste müzik ekleme talepleri içinfalse pretension a yeşil lütfen

edit3: aşırı yüklenme * adını yazdırıp gelemiyecek olanlar ve adını yazdırığını sanıp mesajınız var yeşili ben tarafından yakılmayan suserlar danışmaya lütfen
  • gedikli zirve iletişim direktöründen bir hikaye;

soğuk ve fırtınalı bir mart akşamıdır. fetch me some wine will ya, şöminenin başında, bir elinde kitabı, bir elinde kadehi, bir elinde süzgeci, bir elinde delgeci ile "arkadaş benim kaç tane elim var lan?"* sorusu kafasında düşüncelere dalmıştır.

uzun zaman olmuştur, insanlardan uzaktır artık. onu sonsuz karanlıktan ayıran tek şey, şöminede yanan zencilerin* çıtırtısı ve dışarıdaki fırtınanın çınlayan uğursuz melodisidir.

bir anda kapı sertçe vurulur.

"tak, tak, tak"

fetch me some wine will ya irkilir. gecenin bu saatinde kim olabilir ki gelen diye düşünür. en yakın yerleşim yerinden kilometrelerce uzaklıktadır. yakındaki köyün aşağılık yerlileri onun lanetli pis bir irlanda eliti olduğunu düşündükleri için fetch me some wine will ya'dan uzak duruyorlardır.

tekrar kapı vurulur ve bir ses yükselir kapının ardından.

"tak, tak, tak"

- fetch, içeride olduğunu biliyorum lanet olası, şu kahrolası kapıyı hemen aç. dışarıda kıçım büzüştü anladın mı?

fetch me some wine will ya yavaşça yerinden doğrulur ve kapıya doğru bağırır. sesi tanımıştır. "kardeşlik"ten dir gelen. içi ürperir, geçmiş yine onun peşini bırakmamıştır.

- git buradan lanet herif. fetch öldü tamam mı? o artık yaşamıyor. bırak, kalan günlerimi huzurla geçireyim.

kısa bir sessizlikten sonra, kapının ardındaki ses tekrar bağırır.

- bir yemin ettin hatırlasana, o lanetlenmiş, lanet olası, lanetsel, lanetullah* yeminini hatırla. ulu önder jim ve p.ö.k adına sana kapıyı açmanı emrediyorum.

fetch me some wine will ya içini çeker ve kapıya doğru yürür. başına gelecekleri, bu kara günün geleceğini bilmektedir. en büyük ızdırabı, en büyük korkusu geri dönmüştür. "kardeşlik" onu birkez daha "göreve" çağırmaktadır.

kapıyı yavaşça aralar.

uzun zamandır görmediği kardeşi muharrem89'dur karşısındaki. tanıdık bir sima görmenin sevinci ile kaygıları azalır, suratına belli belirsiz bir gülümseme yayılır. ama hemen siler o gülümsemeyi klorak ile. çünkü klorak'ın 55. yılıdır ve o bedbaht şey harika kokmaktadır, üstelik izmir'in simge mar... pardon, pardon ne diyordum. ha muharrem89 gelmişti. öhöm.

- dışarısı çok soğuk. beni bu kadar bekletmemeliydin fetch.

- seni içeriye aldığıma şükretmelisin bence.

- niye geldiğimi biliyorsun, değil mi "eski dostum" ?

- tahmin etmek zor değil. sende cevabımı biliyorsun değil mi "kasabalı"?

- elbette fetch, o yüzden bunu getirdim zaten.

muharrem89 cebinden bir anda bir fotoğraf çıkarır. daha önce whatsapp'tan atılmış bir resimdir bu. manyak gibi gidip masraf edip, kuşe kağıda bastırmıştır fotoğrafı muharrem89. sırf fotoğrafı cebinden çıkarırken "wouffff" sesi çıksın diye.

fotoğrafta "kardeşlik" üyelerinin beraber resimleri vardır. ve altında bir not,

"ördek ulan"

gözleri dolar fetch me some wine will ya'nın.*

- p.ö.k artık yok. unuttun mu olanları. benden istediğini yapamam. olmaz anladın mı beni, olmaz diyorum!

- onların bir zirveye ihtiyacı var fetch. zamanı geldi, sende biliyorsun.

- hadi bunu korsan olup gemiyle giden cahil prof'a anlatsana ha, yada baro ile birlikte kendini uçuran huguker'e, cılbayır'da yengeçler tarafından emiklenen basicman'a ne diyeceksin ha. konuşsana dilini mi yuttun "kasabalı"?

- onların anısına bunu yapmalıyız fetch. kaybettiklerimiz anısına.

- olmaz. kentkart'ın başına gelenler; yanık sakal kokusu, çivili sopaların et üstünde şaklamaları, "çalışan adamsın abi, yapma" haykırışları. çıkmıyor aklımdan tamam mı? ben emekli oldum. artık "kardeşiniz" değilim.

- üzgünüm fetch, kurallar var. ve ısrar etmek durumundayım. "ördek paktı" adına bu zirveyi beraber yapacağız. sonra özgürsün. seni bir daha rahatsız etmeyeceğim. üstad jim adına, söz veriyorum.

fetch me some wine will ya, çıtır çıtır yanan, kilosunu 24 cent'e aldığı zencilerin kor alevine, tabakta duran suriyeli bebek sandiviçine ve iridyum yüzünden çıkan ekstra kollarına bakar. iç geçirir. ve;

- pekala.

der.

- pekala, kahrolası. son bir kez. ama müthiş bir son olmalı. herkesin mutlu olacağı bir son.

bir tabure çeker koltuğunun yanına ve tabureyi işaret ederek;

- otur

der.

- konuşacağımız çok şey var.

bu arada;

irlanda temasına ne diyorsun,

"kardeşim" ?..

son not: p.ö.k, üstad jim, zirve kardeşlik örgütü nedir öğrenmek istiyorsanız, güzel zaman geçirmek ve bunu bizlerle yapmak istiyorsanız zirvemize bekleriz. ira aşkına, özgür irlanda için ...

iletişim için güzel dostum muharrem89 veya bana ulaşabilirsiniz.

sözümüz söz, bu zirve hepsinden iyi olacak ...

not: çok gaza gelmemek lazım, adamların* iki tane devleti var be yahu ...
  • anneanne tarafından yarı iskoç olmam sebebiyle gözlemci sıfatıyla katılıp katılamayacağımı merak ettiğim zirvedir.
  • mustafa denizli'nin de çağrılması gereken zirve.
  • başıma bir şey gelmeyecek ise istanbul'dan çıkıp çıkıp gelmek istediğim zirvedir.
    irlandalı değil hollandalıyım olur mu?
  • (bkz: izmirde son tango)

tereyağ olayına girilmeyecekse katılabileceğim zirvedir.

tereyağ var mı lan?

edit: gözlerim su yeşili hatta okyanus yeşili yeterli olur mu? gerçi maviye de çalıyor biraz sizin için sorun olmayacaksa benim için de olmaz... mavi giyip geliyorum...
  • ilk uçakla katılacağım zirve. uganda'dan selamlar.
  • bir iki kız numarası atabilirim beyler, mesaj atmanız yeterli. ciddiyim bak boşuna para harcamayın.
  • mekan seçimi iyi olan zirve.
  • yakından tanıdığım, '' pırlanta '' diye nitelendireceğim 2 kişi tarafından düzenlenen zirve. artık izmir'de yaşamadığımdan ötürü katılamayacağım lakin katılanlar için güzel bir zirveyi kendilerini beklediğini söyleyebilirim. mekan seçimi de güzel olmuş. iyi eğlenceler dilemek düşer bize.