• hoşgörülü , sevecen , yardımsever daha nicesidir izmir insanı
  • hoşuma giden bir rahatlıkları var.
    kızlarağası hanı na gidin. 9.30'dan önce dükkan açanların sayısı çok az, 10'dan önce bu oran aza doğru yükseliyor.

ankara'da istanbul'a trafikte yoğunluk genellikle 7 buçuk 8 civarı işe gidiş saatlerinde yaşanırken, izmir'de 8.45 9 gibi başlıyor resmen.
  • istisnalar hariç beş para etmez ve güvenilmezdir. bunu siyasi görüşlerinden ve yaşam şekillerinden bağımsız olarak söylüyorum. tek olumlu yanları siyasi görüşleri zaten. onun dışında at çöpe gitsin.
  • çomardır. çomar oğlu çomardır. buna karşı çıkan gelsin bostanlı sahile bir yürüsün. çekirdek kabukları mı dersiniz, midye kabukları mı. su şişelerimi dersiniz bira şişeleri mi. bu şehirde yaşayıp da bu şehrin kıymetini bilmeyen, çekirdek kabuğunu, çöpünü, şişesini yere, sahile, denize atan hepinizin anasını sikeyim. pisliğinizde boğulun.
  • candır,canımdır,canımıniçidir.
  • gamsız, süslü, samimi, tembel, sefa pezevengi, sıcak kanlı sıfatlarını taşıyan insandır.
  • eğitimlisi eğitimsizi fark etmeden bu güne kadar karşılaştığım bütün izmirlilerden yola çıkarak kesinlikle izmir foşikidir demekte sakınca görmüyorum.
  • yerleşeli çok olmadı ama ben hayatımda bu kadar rahat umursamaz insanlar görmedim normalde işinizi x sürede yaptırıyorsanız burada 2x 3x sürede çok zor yaptırıyorsunuz. hiçbir şey umurlarında değil kafaları sürekli tatilde gibi. zaten cuma gününü hiç saymıyorum hafta sonu 3 gün onlar için. bunu gerçekten söylemeden geçmek istemiyorum ama pisler. özür dilerim tabiki aralarında vardır temiz düzenli olanı ama çoğunun umrunda değil temizlik. üzgünüm izmirliler kendinize baktığınız kadar evinize işinize özenin. ancak şu var ki komşuluk çok iyi sanki insanlar 90lar da kalmış gibi herkes birbirine her gün günaydın iyi akşamlar demenin dışında hal hatır sorup her hafta bir tabak yaptığı yemekten getiriyor. not: komşularımızın hiç biri izmirli değil.
  • bak ne dicem o zaman

g e r i g i t g e l d i ğ i n y e r e
  • ister rahat de ister tembel de, gereginden fazla calismayi sevmez, konforda yasadigi rakamdan fazla kazanmak icin hirs yapmaz. topragina, ailesine ve arkadaslarina cok duskundur. yavas yemek yemekten hoslanir, meze ve atistirmalik ile ogun gecistirir. balkonda oturmayi cok sever.
hesabın var mı? giriş yap