şükela:  tümü | bugün
 • izmir'de var olan balçova jeotermal as'nin yeni adı.
 • saçmalayan firma bütün yaz (3 ay) sıcak su vermeyeceklerini ama bu dönemde de her ay parayı tıkır tıkır alacaklarını söyleyen mektup yollamışlar sözde yazın verdikleri sıcak su tamamen konfor amaçlı bonus hizmetmiş.. artık kazanda su ısıtır duş alırız..
  2010 yılının eylül ekim aylarında da sıcak su vermemiş eve soba almama sebebiyet vermiş firmadır bu o zamanda boru değiştiriyorlardı yine değiştiriyorlar aynı boruları becerememişler bir işi.. kazıp kazıp sokakları rezil ediyorlar anca..
 • kaloriferler yanmıyor diye soğuktan kafayı yedik. ev arkadaşım saykoluğuna belediyeyi aradı.
  "gece 3 olmuş kimse açmaz" derken gece müdürlüğüne bağladılar. jeotermale ulaşınca da arıza var dedik 15 dakikaya geldiler. hatta ev arkadaşım "15 dakikaya dönmezseniz tekrar ararım" diye tehdit etti.
  servis geldi. filtreyi temizlediler.
  teknikerlerden biri "diğer komşularınkini biraz kısarsak motorun gücü sizin daireye çıkarmaya yeter" deyince "abi siz alt katı tümden kapatın zaten biz kalorifer kullanmıyoruz diye kaloriferle ilgili masraflara ortak olmuyorlar nasıl olsa" dedim beni dinlemediler o ayrı.

  tum bunlar olurken salonun ortasında uyuyan ve ısrarla uyanmayan misafir uyanmasın diye ışık açmayıp flaşla odaya geçtik. jeotermalle elektriği karıştırıp elektrik kesik sanarak evde flaşla gezdim. hayır biz delirmedik dışarısı -1 derece.

  bu gece nöbetçi olan iki arkadaşın ellerine sağlık. oysa biz kimse açmaz ama yine de şansımızı deneyelim diye aramıştık gerçekten tesisatçı gelince şaşırdık.

  tanım: arıza birimi güzel çalışan şirket
 • koca apartmanın bütün yaz kullandığı su ısıtma masrafını apartmanın ayrı ortak sayacı olmasına rağmen kalorifer ısıtmasını yaz sonrası ilk kullanan dairelere fatura kesmiş iş bilmez şirket. genel müdürü yöneticiniz toplayıp parayı size versin siz ödeyin bizim sistem böyle diye gayriresmi önerilerle sorunu çözmeye çalışır. halbuki tek yapması gereken faturaları iptal edip apartmana toplu faturayı ayrıca kesmektir. balçova-narlıdere yerlisi gibi küçük kafalı şirket.