şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'dan sonra izmir'de de gerceklesecek festival.

  festival resmi sitesi
 • bir birinden değişik aromaları tadabilmek için değerlendireceğim festivaldir. kahveyi çok severim ancak tembellikten ve alışkanlıktan nescafe classic içerim. kahve üzerine sohbet edip az biraz gözüm açılınca farklı ülkelerin kahvelerine merak saldım ve gidip ucuzundan bir kahve makinası aldım ama hala adam gibi bir filtre kahve yapamadım kendime. sanırım bu festivalde bol bol kahve alıp dönerim eve.
 • 2 adet 15 ekim biletini 40 liraya biraktigim festivaldir. ılgilenenler yesillendirebilir.
 • bu yıl sponsor olarak pınarı seçmişler.

  tebrik ediyorum kendilerini.

  (bkz: #pınarürünleriboykot)

  link
 • fırsat sitelerinde 30 liradan biletleri satılan festival. 12-14 ekim arasında gerçekleşecek.
 • önceden bu festivale gitmiş biri olarak; bir daha asla gitmem. sıkış tepiş içeri girmek için sıra bekleyip içeri girince de insan yığınına dahil oluyorsunuz. bir saat ya durdum ya durmadım hemen çıktım. sakince dolaşıp kahve içip sohbet edip bilgi alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. gitmeyin efendim, gerek yok.
 • biletler 45 lira olmuş peki tşkler...
 • 3 yıldır her yıl günlük 10bin kişinin girdiği ve dünyanın en hızlı çiş getirten içeceğinin festivalinde sadece 6-8(saymadım) kabin kadın tuvaleti bulunduran, ve bunu hiçbir sene geliştirmeye tenezzül etmeyen, her sene daha kötü müzikler (sanatçılar hariç) (evet dj dahil, berbattı.) ve daha kalitesiz festival ekibiyle karşımıza çıkan, buna rağmen her sene fiyatları zamlayam festival bozuntusu. festival sadece gelen katılımcı firmalar ile olmaz, organizasyon kalitesi ile ölçülür.
  eğer erkekler tuvaletinde sıra bekleyen kadınlar ve kadınlardan utanarak pisuvarı bekleyen erkekler görmek istiyorsanız siz yine de gelin.
 • 2018 için fena olmayan festival. bir/yarım günlük etkinlik olarak düşünebilirsiniz. içeride bi iki tur atmak ve sürekli kahve içmek dışında yapacak pek bir şey yok. tüm kahveciler ücretsiz kahve verdikleri için bir aylık kahve içerek çıkabilirsiniz. workshoplar olsa da bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. workhop'ların çoğu da lafta workshop, gerçekte söyleşi. yani biri kahve yaparken izliyorsunuz :/ yani 20 kişi aynı anda kahve yapmıyorsunuz ne yazık ki. kısaca büyük bir etkinlik problemi var. bütün gun burada pek yapacak bir şeyiniz yok eğer ki konserden saatler önce geleyim zaman geçireyim derseniz. elbette arkadaşlarınızla bir yerlerse oturup kahve içip konuşabilirsiniz. ancak oturacak yerler olsa da bu kadar insan için yeterli değil. oysa deniz kenarında çok güzel yerler var eğer ki masa sandalye koyulsa.
  starbucks'ın kendi yaptığı workhop'ları ve etkinlikleri vardı. bilgi vericiydi. merak ettiğiniz kahveciler ile hemen iletişime geçebilmeniz elbette festivalin iyi tarafı. ancak 40-50 lira verilecek bir etkinlik değil.
 • 2017 güzeldi, 2018 güzeldi. 2019dan bildiriyorum efenim yine çok güzeldi yine çok eğlendik. yüksek sadakat ile slow olarak takılırız diyorduk lakin epey eğlendik. kahve diyarı falcı abla hiç kimsenin hiçbir şeyini bilemedin ya epey güldük