• istanbul'dan sonra izmir'de de gerceklesecek festival.

festival resmi sitesi
  • bu yıl sponsor olarak pınarı seçmişler.

tebrik ediyorum kendilerini.

(bkz: #pınarürünleriboykot)

link
  • fırsat sitelerinde 30 liradan biletleri satılan festival. 12-14 ekim arasında gerçekleşecek.
  • 2018 için fena olmayan festival. bir/yarım günlük etkinlik olarak düşünebilirsiniz. içeride bi iki tur atmak ve sürekli kahve içmek dışında yapacak pek bir şey yok. tüm kahveciler ücretsiz kahve verdikleri için bir aylık kahve içerek çıkabilirsiniz. workshoplar olsa da bir gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. workhop'ların çoğu da lafta workshop, gerçekte söyleşi. yani biri kahve yaparken izliyorsunuz :/ yani 20 kişi aynı anda kahve yapmıyorsunuz ne yazık ki. kısaca büyük bir etkinlik problemi var. bütün gun burada pek yapacak bir şeyiniz yok eğer ki konserden saatler önce geleyim zaman geçireyim derseniz. elbette arkadaşlarınızla bir yerlerse oturup kahve içip konuşabilirsiniz. ancak oturacak yerler olsa da bu kadar insan için yeterli değil. oysa deniz kenarında çok güzel yerler var eğer ki masa sandalye koyulsa.
    starbucks'ın kendi yaptığı workhop'ları ve etkinlikleri vardı. bilgi vericiydi. merak ettiğiniz kahveciler ile hemen iletişime geçebilmeniz elbette festivalin iyi tarafı. ancak 40-50 lira verilecek bir etkinlik değil.
  • bir birinden değişik aromaları tadabilmek için değerlendireceğim festivaldir. kahveyi çok severim ancak tembellikten ve alışkanlıktan nescafe classic içerim. kahve üzerine sohbet edip az biraz gözüm açılınca farklı ülkelerin kahvelerine merak saldım ve gidip ucuzundan bir kahve makinası aldım ama hala adam gibi bir filtre kahve yapamadım kendime. sanırım bu festivalde bol bol kahve alıp dönerim eve.
  • bence konserler dışında pek beklentiyi karşılamayan bir festival oldu. tabii kahve gurmeleri için durum nasıldı bilemem. giriş saatleri ikiye bölünmüştü. 17:00’ a kadar ve 17:00 ‘dan sonra şeklinde. bütün gün ücretini ödeyip kalan da vardı ama bence 17:00 dan sonra gelip hem tadım yapıp hem de konsere katılım sağlanabilirdi. bütün günü karşılayan etkinlikler yoktu.
  • 2017 güzeldi, 2018 güzeldi. 2019dan bildiriyorum efenim yine çok güzeldi yine çok eğlendik. yüksek sadakat ile slow olarak takılırız diyorduk lakin epey eğlendik. kahve diyarı falcı abla hiç kimsenin hiçbir şeyini bilemedin ya epey güldük
  • 200 tl fiyatıyla yuh dedirten festival. davetiyesi olan yeşillendirebilir.
  • önceden bu festivale gitmiş biri olarak; bir daha asla gitmem. sıkış tepiş içeri girmek için sıra bekleyip içeri girince de insan yığınına dahil oluyorsunuz. bir saat ya durdum ya durmadım hemen çıktım. sakince dolaşıp kahve içip sohbet edip bilgi alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. gitmeyin efendim, gerek yok.
  • büyük beklentilerle çok heyecanlı bir şekilde bu senekine gittim. üç senedir izmirdeyim geçtiğimiz iki sene çok isteyip gidememiştim ama çok bi şey kaybetmemişim. kahve aşığı olarak hem eğlenir hem güzel kahveler içerim diye düşünüyordum, güzel kahveler içtim gerçekten ama eğlence??? insanların reklam ettikleri, story atmalara doyamadıkları eğlenceli ortam yoktu bence. akşamki konserler iyiydi, bi daha gidecek olsam saat 4 gibi giderim biraz kahve içer konserlere katılırım. bu sene ilk olmasının heyecanıyla galiba erken gittim ve evet sıkıldım. gidecek olan varsa diye söylüyorum yüksek beklentilerle gitmeyin ve geç gidin :)
hesabın var mı? giriş yap