şükela:  tümü | bugün
  • izmir karabağlar ilçe belediyesi'nin hazırladığı afişlerdir. link şu umutsuz günlerde görmemle beni biraz olsun teselli etmiştir. ülkeyi tapulu malı zannedenlere güzel bir cevaptır.
    edit: bazı gerizekalılar izmir belediyesi bunları kandırıyor bunlar embesil falan gibi laflar etmişler. ben burda belediyeyi başarılı bulduğuma dair bir cümle kurmadım ki en çok eleştirenlerden biriyim. afişi görmemle bir anlık yüzümün gülmesiydi yoksa ben de biliyorum afiş asılmasıyla yarın hiçbirşeyin değişmeyeceğini. ha onun dışında eğer zorunuza giden atatürk'se benim başkomutanım da odur yüzünü görünce güldüğüm kişi de. sen de siktir git kimin yüzünü görmek istiyorsan oraya yaz.
  • amaaan rejim neredeyse degismis, atı alan üsküdar'i geçmiş tum izmir'i bu afişlerle donatıp sabaha kadar evde nutuk okusak ne değişecek?

zaten izmirli böyle düşünüyor, aynı pankart yozgat'ta asilirsa haber edin.

artık böyle seylerle umutlanmiyorum. net.
  • bir anda boşluğuma gelince "koca belediye izne mi çıkmış?" diye hayretler içinde kaldım. çünkü izmir'de belediyeye gevrek denir. her daim izindeler canım, bilmez olur muyuz?*
  • nedir şimdi bu? koskoca belediye'nin kaynak ayırıp yapacağı şey bu mu?
    son derece gereksiz bir hareket, yazık. çok sık olarak izmirli olduğum için utanır oldum.
  • her zamanki gibi bazı o.ç.larına dert olmuştur.
  • sadece kemalist sloganlar atarak kolay yoldan belediye yi kapmaya çalışılıyor, azılı ak parti düşmanıyım buna rağmen yerel seçimlerde oyumu akp ye vereceğim, sizin boş beleş kaldırım çalışmalarınızdan bıktım artık, koskoca izmir de yollar köstebek çukurlarıyla dolu bu işten zerre anlamıyorsunuz. sizi içi boş atatürkçülüğünüz de kurtaramayacak.
  • ne demiş mustafa kemal paşa? "istikbal göklerdedir."

10 sene önce parasıyla bile satın alamadığımız basit ihalarla başlayıp taarruz tipi siha üretimine geçen türkiye cumhuriyeti devleti, daha henüz pakistan'a 30 savaş helikopter satmış (bkz: pakistan'a 30 adet atak helikopteri satışı) ve yönünü bu yönde çizip yoluna devam etmektedir.

40 kere "ben atatürkçüyüm" demekle gerçekten atatürkçü olabileceklerini zanneden sahte atatürkçüler de gene ulu önder atatürk'ü araç olarak kullanarak kendilerini reklam etme derdine düşmüşlerdir.

basit basit, komik komik hareketlerdir bunlar. atatürkçü olmak ilerlemektir. gelişmek ve geliştirmektir. vatanını sevmektir. milletine saygı duymaktır. milletinin seçtiğine de...

siz kimi kandırıyorsunuz?
  • bu chp belediyecilikten anlamıyor diyenleri ankara'ya davet ediyorum. yağmur sonrası alt geçitlerde sel sularında yüzeriz.

başlık bahanesiyle yerel seçimler için akp propagandası yapılan olay.
  • çocukken, tatildeyiz olarak algılayıp herhalde çok çalıştık ara verdik tekrar çalışmaya başlayacağız diye anlamama sebep olan laf.

bir de şarkısı vardı izindeyiz izindeyiz yüce atam diye. niye tatilde olduğumuzu bir de besteyle belirtiyoruz ne kadar saçma diye düşünürdüm. o gün bugündür izindeyiz lafı bana garip geliyor.
  • atatürk'ü izlemeyi bırakıp geçmesi gereken bir belediyenin afişi.