şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar it kopuk varsa kordonda hırsızlık peşinde. yanınızda kız arkadaşınız olduğu zaman özellikle dikkat edin, laf atanlar bile var.
  • son 4 yıldır kekoların büyük göçü söz konusu bahsi geçen yerde. hadi iki bira alalım oturalım dediniz mi yandınız. en az 5 tane grup anlaşmışlar gibi ard arda gelir ve “sigara versene lan kardeeşş, bi lira ver izbana bincem la dayıoğluu” nidalarıyla etrafınızı sarar. ben gitmiyorum artık. illa deniz havası lazımsa konak'ta bostanlı'da takılıyorum biraz sonra dönüş. hoş oralar da aynı hali almaya yakındır da olsun. telefon da çalınır cüzdan da çanta da. yunuslar da takılsın işte motorla benzin parası ceplerinden çıkmıyor ya. yersen…
  • geçen sene... kordon'da manitayla oturuyoruz. manita (avukattı) tuvalet/market için kalktı, tek başımayım.

tepecik abecisi bir piç geldi, abi selamün aleykum falan. elinde siyah poşet var... sigara istedi verdim.
    oturdu yanıma. telefonum çimin üstünde. poşeti koydu çimin üstüne, farkettim ama salaktayım... bucalı mısın ooo bilader, benim de şirinyer'de arkadaşlar var bilader falan...
    2 dakika sonra eyvallah dedi kalktı. poşetle beraber telefonu da kaldırdı.
    baksana dedim, buyur bilader dedi. o telefonu geri ver yoksa ananı sikerim senin dedim. ya bilader ne diyorsun falan mevzuları... poşeti elimle kaldırdım, altında telefon. lan göt dedim koy onu yerine. tıpış tıpış geldi önüme bıraktı...

kazagindan ayakkabısına tüm esgali alıp 155'i aradım, anlattım. orospu evladı telefonda anlatırken tekrar gelip "polisi mi aradın ayıp oluyor bilader" diyor. siktir git lan deyip kovaladım.

neyse... manita geldi ardından, anlattım durumu. 15 dakika sonra benim telefon çaldı, şikayetçi olayım diye karakoldan arıyorlar. manita dedi siktir et, gitcez şimdi ifade alıp ibneyi serbest bırakacaklar, (aynen böyle dedi) bırak keyfimize bakalım. gitmedim, muhtemelen serbest bıraktılar. zaten manita tam anlamıyla piç, uyanık, tuttuğunu koparan bir avukattı.

yani bu olaylar son 1-2 senedir yaşanıyor zaten. dikkatli olun.
  • her zaman diyorum izmir' in güzel günleri, izmir insanın da güzelliği kalmadı artık. her şey eskide kaldı.
  • kesinlikle izmir'e hiç yakışmayan bir durumdur. çocukları kullanarak bunu yapmaları da zaten ayrı bir durum. birkaç yıl önce arkadaşlarla otururken bir çocuk yanımıza geldi, sigara istedi. ardından abi ben çok kötüyüm diyerek attı kendini yere. bayılmış gibi yapıyor. sonra bir farkettim ki arkadaşın cüzdanına doğru uzanmaya çalışıyor. kalkıp gitmiştik sonra. belediye kesinlikle buna bir çözüm bulmalı.
  • arkadaşımın iki kere telefonunun çalındığı olaylardır. telefon önce tehlikeli mahallelerin birinde sinyal verdi, daha sonra konya'da sinyal verdi. diğer telefon hiç açılmadı bile. bir sonuç alınamadı tabi ki. o günden beri çakmağım bile çimlerde durmaz.
  • birkaç ay önce telefonum çalındı burada. normal şartlarda cebimde durur ama kafam güzeldi, yanıma koymuşum dalgınlıkla. nasıl gittiğini anlamadım bile. sigara istemek için yanınıza gelip çalıyor çocuklar.
    dikkat edin.
  • geçen hafta şahit olduğum bir olayı anlatayım. eleman geliyor yanınıza çökerken yorulmuş gibi gömleğini hırkasını telefonun üstüne atıyor selam sabah verip sigara istiyor kalkarken de üstüne gömlek attığı telefonu alıp gidiyor. denizliden günü birlik gelen bir arkadaş koşup yakaladı polisin yanında yanlislikla almışım demiş dönmesi gerektiği için de polise şikayetçi değilim dediği için aramızda gezmeye devam ediyor.
  • kordon çimlere oturmayalı 4-5 sene oluyor.
    bildiğin apaçi tayfa doldu.
    doğma büyüme bucalı olarak, buca da bu kadar apaçi yoktur.
    kısacası oraya gitmeyin artık.

hırsızlık olayında ise imei numaranızı kesin bildirin polise.
    eşimin kuzeninin telefonu 2 sene sonra diyarbakır polisinden geri geldi.
  • dün gece çimlerde oturan bir gruba arkadan sürünerek yaklaşıp telefon çalındığını duydum. hiçbir eşyanızı cebinizden çıkarmayın ve de hırsıza davetiye çıkarmayın lütfen.

hesabın var mı? giriş yap