şükela:  tümü | bugün
  • hayatimda bir ilki yasadim, ilk defa bok kokusuna uyandim. gitmek bilmiyor saatlerdir uyuyamiyorum. sahile uzakligimin 2 kilometre olmasina ragmen bir de.

ayni durumda olan arkadaslar icin, perceleri kapatip arka arkaya 2-3 sigara yakiniz, sicaktan duramayacak duruma gelene kadar sabredip, tam o an odayi havalandirip, tekrar ayni islemleri uygulayiniz.
  • yaklaşık 1 aylık ankara maceramdan sonra izmire, kutsal topraklara giriş yaptım. ertesi günü otobüs durakta kapılarını açınca oh be miss gibi deniz kokuyor dedim. yani düşünün ki ızmir'den birazcık ayrılırsanız bu kokunun muhteşem olma olasılığı çok yüksek. allam sen diğer beter şeylerden koru.
  • (bkz: ahmet piriştina) zamanında olmayan kokuydu. mekanın cennet olsun başkan.

not: çalışın lan biraz hain adamlar, anca yiyin.
  • izmir’in denizi kız kokuyor deyince kulağa hoş geliyordu halbuki.
  • sokakta çakmak yakınca patlayacakmış izlenimi veren koku. ayrıca son bir iki senedir vardır. öncesinde uzun bir süredir yoktu. olası sebepleri: çoğunlukta istanbul’dan gelen göç dalgası, bayraklıdaki hızlı ve çarpık betonlaşma, herkesin aynı anda sıçması
  • küçükyalı'dan evden çıkıp arabaya kadar yürüyene kadar geçen 30 saniyeyi işkenceye çevirmiştir. sabahları insanlar görüyorum kalkmış sahilde yürüyüş yapıyorlar. vallahi bravo, bu azme diyecek laf bulamıyorum. resmen kanalizasyon tünelinden yürümek gibi bir şey bu.

izmir ile ilgili her olumsuz noktayı dışarıdan gelenlere mal eden geri zekalı izmirli de yine gelmiş. bu koku onyıllardır var. dışarıdan göç almak ile açıklanacak bir şey değil bu.
  • hala üçkuyular iskelenin yanından belediye denize kanalizasyon boşaltımı yapabiliyor gündüz herkesin gözleri önünde. belediye değilse bile biri çok acaip yürek yemiş böyle bir şeyi bu kadar merkezi yerde yapmak için. böyle bir ilkelliği hala yaşıyorsak- ki eminim körfezin her köşesinde yaşanıyor bu durum- deniz kendini temizlese ne olur temizlemese ne olur? habire aktif olarak sıçılıyor içine. en azından koksun ki o da bize rahatsızlık versin.