şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir menemen'de hizmet veren 29 ekim koleji'nin eğitim şartlarını karşılayamaması ve öğretmen maaşlarını ödememesi rezaletidir.

sene başından beri sürekli geciktirilen öğretmen maaşları, ders saatlerinde yaşanan elektrik, su ve kalorifer kesintileri, (okul birkaç gün elektriksiz kalmış ve su için kaçak boru çektirmişler) yemekhanede çıkan rezalet yemekler, tıkış tıkış ayakta öğrenci taşıyan servisler bu rezaletin parçası.

veliler okuldan çocuklarını almaya başlamış bu süreçte ama yıllık parayı peşin yatıran veliler el mecbur okulda kalmışlar. öğretmenler ise meb'e ve cimer'e başvuruyorlar ama gelen müfettiş hiçbir işlem yapmadan geri dönmüş.

uzun süredir maaşlarını alamayan öğretmenler en sonunda geçen hafta 2 günlük iş bırakma eylemi yaptı. bu eylem yerel gazetelerde haber oldu.

iş bırakma eyleminin haberi

aynı gazete, aynı haberci 1 gün sonra şu haberi yayınladı.

öğretmenler işbaşı yaptı haberi

halbuki ne işbaşı yapılmıştı ne de maaşlar yatmıştı. dedikodulara göre okulun sahibi gazeteciye baskı yaptı. (darp ya da tehdit) ve gazeteci de meslek onuruna sahip çıkamadı.

bu şartlarda, bu yöneticilerle, eğitim verilen okullarımızın olduğu gerçeği rahatsız edici. baştan ayağa çürümüş bir vaziyetteyiz. eğitim kurumunun basit bir karhaneye çevrilmesi olayı da işin tuzu biberi.

okulu yatırım aracına çevirmişler

bunlar okulun iletişim bilgileri.
    29 ekim mahallesi, 10001. sk., 35663 menemen/izmir
    0 232 700 1923