şükela:  tümü | bugün
  • çişi gelecek kadar uzun süre aylak aylak gezenlerin hoşuna gitmeyen durum. gitsinler tarlada gezsinler.
  • tuvalet yoksa rica et ordaki kafelerden birine izin verirler. diğer yavşaklar semtindekiler gibi çay içmeyeceksen kullanamazsın demezler yani.
  • tuvalet yoksa rica et oradaki kafelerden birine izin vermezler. diğer yavşaklar semtindekiler gibi çay içmeyeceksen kullanamazsın derler.

denedim, oradan biliyorum.
  • göztepe vapur iskelesinin hemen karşısında köprünün dibinde vardır bakarsanız görürüsünüz.
  • pandemi olmasa tuvalet bulamadigi icin çişini sokağa yapacak kişilerin olduğunu gösteren başlık.
  • o kadar kordonda oturmuşluğum var. alsancak iskelesinin orada belediyenin tuvaletinin olduğunu hatırlıyorum.

pandemi süreci içerisinde gitmedim hiç. belki şu an tedbirler sonucu kaldırmış olabilirler. ama herhangi kafeye gittiğimde de, kimisi 1 lira karşılığında, kimisi de "tabii buyurun" diyerek yardımcı olmuştur. hatta kordon üzerindeki "sunset" adlı mekanın hemen kenarındaki büfenin de var tuvaleti.

kedi, köpek gibi duvar diplerine çövdürenler, duvarı dibine çövdürmek istedikleri içindir, dediğim başlık.
  • izmir büyükşehir belediyesi'nin ayıbıdır. bilen bilir konak iskelesi'nin orda bir tuvalet var. içeri girmeye korkarsın. leş gibi. tuvaletini yapsan hastalıktan gidersin o derece pis. küçük bir misafir vardı. konak'ta gezdirirken çişi geldi. vapura ait tuvalete gidelim dedik aman allah'ım yerler pislik içinde yüzüyor. diğer otomatli tuvalet bozuk. vapur iskelesinin üstünde kahve deryası var. oraya gidip rica ettim. parasını vereyim tuvaleti kullanayım diye adi herifler direkt hayır dedi. o günden sonra zaten ne kahve diyarı'na gittim ne de konak'ta kimseyi gezdirmeye gittim. belediyecilik maalesef leş gibi izmir'de. insanların bir kısmı da öyle. temizlik ve saygı kavramı oturmamış.
  • izmir'de yaşarken (8 sene) bu tip şeyleri tecrübe etmiştim ve de artık alışmıştım. bazı şeylere alışıyorsun öyle. yeni bir şey yapılırsa inanılmaz şaşırıp mutlu oluyorsun. tavsiye ederim. zero beklenti.
  • belediyenin eksikliğine kafelerden "rica ederek" çözüm bulan suserleri ortaya çıkaran başlıktır. hayır arkadaşım ben neden birinden ricacı olayım, parasını ödemediğim bir hizmetten faydalanayım?