şükela:  tümü | bugün
  • bornova barlar sokağında ki güzel mekan. içeride sigara içebiliyosunuz. içki fiyatları uygun ve canlı müzikte buna dahil. hizmette güzel. mekanın bornovada tuttuğunun göstergesi her gün full olmasından belli zaten
  • halusinasyon gordugum dusuncesiyle kafayi yedirtecekti bana bu pub. mal mal yuruyordum yarim saat once, yemek yiyecek bir yer ariyordum. sonra klasik guinness tabelasini gordum ve kendimi iceri attim ama bir taraftan da diyorum kesin gercek degil diye. sonra satilan seyin kutu olmadigini da fark ettim masalari kolacan edip. 3 saat sonra izmir'den ayriliyorum ama bir sonraki gelisimde buraya mutlaka gelecegim.

edit: yalniz guinness doldurmayi tam bilmiyorlar sanirim.
  • neresi olum tarif edin allahsızlar dedirten pub.

edit: amma heyecan yapmışım yaz bul deme.
  • bornova küçükparkta bir mekan. kime sorsanız yerini gösterir.
  • süvari caddesindedir, küçükpark'tan adı geçen caddeye çıkınca sola dönülür, az ileride soldadır, guinness tabelasından tanınabilir, sevinilebilir, ön taraftaki koltuklarına oturulup, bir guinness söylenip, bir sigara tellendirilip, gelen geçen kesilebilir.
  • süvari caddesi üzerindedir. ege üniversite hastahanesinin ana kapısından karşıya geçip düz devam ederseniz zaten kaçırmazsınız. izmir ölçeğinde bira pahalıdır. tamam guiness satıyorlar, dah bir kaç izmir'de bulması zor bira flan da var ama guiness'in bardağına da 13 lira verilmez yani. gündüz saatlerinde ege -akdeniz kumsallarından kaçırdıkları bir üniversiteliye gitar verip canlı müzik yaptırırlar (küçükpark'ta her yerde var bu. buralara taşındığımdan beri 90s akçay-altınoluk mode on yaşıyorum valla. ) ve zannediyorum ki o gitalı çocuğa ücret niyetine guiness değil de sulu tuboeg falan veriyorlardır.

dışarıda sigara da içilebilen terasımsı bir yeri, dizaynı nispeten rahat ve keyifli bir iç kısmı ve oldukça basık bir üst katı var. üst katında da küçük bir balkonu var.

özet: iyi bira, kötü müzik, pahalı fiyatlar. herşeye rağmen küçükparkta taze bir nefes.

khuzdul... benden önce davranmış tarif için. neyse, ben metrodan gelişi de anlatmış oldum. iki farklı tarif, metrodan gelsen de küçükpark yününden de biliyorsun artık nasıl geleceğini.
  • izmir'e fazla olan mekandır.
  • arkadaşlarla hadi çıkıyoruz dediğimizde, sorgusuz sualsiz buluşabildiğimiz mekandır, adını anmamıza bile gerek yok.

seviyoruz, sevdiriyoruz.
  • izmir bornova'da güzel bir mekandır...güzel derken tabi herkes güzel bulacak diye bir şey yok.

nasıl bir yer denirse biraz tanıtalım...canlı müzik olan bir mekandır...aynı zamanda dart oynanır ve dart müdavimleri vardır...2-3 kez gittiğinizde ortam tanıdık hale gelir çünkü sürekli gidenler mevcuttur...2 katlıdır, müzik üst kattadır...fazla büyük değildir...belki de bana güzel gelen tarafı budur...samimi bulurum.

bira olarak tuborg, carlsberg, guinness, hoegaarden, leffe blonde, leffe brune, fuller’s london porter, fuller’s esb, fuller’s london pride vardır.

yiyecekler oldukça başarılıdır...cheese burger i özellikle tavsiye edebilirim.

şuanda bildiğim kadarıyla

pazartesi green tonic
    salı melissa acoustic
    çarşamba, perşembe tezgah
    cuma, cumartesi the gaffers

çalmaktadır...sherwood pub'ın ve grupların facebook sayfaları vardır...biraz daha bilgi edinilebilir.
  • alsancak şubesi tek kelimeyle müthiş olmuş. gazi kadınlar sokağı'nın özellikle son iki yıldır düşen kalitesinden sonra resmen ilaç gibi gelmiştir.

ilk başta alsancak'ta bulmanın imkansıza yakın olduğu bir özelliğe sahip. acayip ferah bir ortam yaratmışlar. sigara içilen arka bölümde masaların arası gayet ferah. mekana gelenlerin yaş ortalaması 25 civarı. yani çoluk çocuğun verdiği gürültü karmaşasından gayet uzak. menü acayip zengin. özellikle bira severlerin en uğrak noktası olma yolunda rakipsiz. benim gibi leffe brunne severler için bir numaralı tercih sebebi.

cumartesi akşamı iki farklı grup sahne aldı. isimlerini bilmiyorum. biz arka bahçede oturanlar kategorisindeydik çünkü. ama müzik gayet hoş bir şekilde bulunduğumuz yerden de duyuluyordu. yerli yabancı karışık rock parçalar çaldı her iki grup da. kulağa da gayet hoş geldi çaldıkları. sahnenin olduğu kısım ise gayet kalabalık ve konser dinlemek için gelmiş kişilerden oluşuyordu. yakın zamanda mirkelam gibi isimleri de konuk edeceğini göz önüne alırsak, konser için izmir'in birkaç kaliteli mekanından biri sıfatına da sahip olabilir.

ayrıca yemeklerin de çok güzel olduğu söyleniyor tecrübe eden arkadaşlarım tarafından. sadece patatesin tadına baktığım için o konu hakkında yorumda bulunamayacağım ama patates kızartmasının sosları ve lezzeti gayet hoştu.

uzun lafın kısası, bizi gazi kadınlar'ın keşmekeşliğinden kurtarıp, hem yemek hem içki olarak zengin bir menü sunup, bağırarak konuşmaya gerek bırakmadan rahatça sohbet edip, istediğimiz taktirde de güzel müzik dinleyebileceğimiz bir mekana kavuşturdu sherwood alsancak. sen hep böyle kal ama. olur mu?