şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eskiden huzurlu sessiz olan, ilkokullarında aynı binaya katılmasıyla cehenneme dönüşen ama yinede sevdiğim mezun olduğum izmirin incisi okul.
 • için de bir sürü gerzek barındıran okurken feci bayık gelmesine rağmen şimdi düşününce yine de güzel gelen hazırlık sınıfını okul binası henüz yapılmakta olduğu için fransız kültür merkezinde okuduğumuz elisabeth sayın diye süper ötesi bir hocası bulunan okul.
 • bu arada öğrenciler denize nazır yangın merdivenlerinde rakı-peynir muhabbetiyle olaya son noktayı koymuşlardır.
  (bkz: oha)
 • oyle bir 11 tma(one be) gecmistir ki, hocalar hala onlardan soz etmektedir...
 • denize nazır ders yapılan, kutu gibi tek binadan ve spor salonu yerine bir çadırdan oluşan muhteşem okulum. okulda öğrenci sayısı 200 bile olmadığından, herkesle kardeş olunur, saklanacak yer bulamazsınız. birini aramanız ve bulmanız herhalde 5 dakikayı da geçmez. buna rağmen eğitiminin izmirdeki birçok özel okuldan kat kat iyi olduğu öss sonuçlarıyla kanıtlanmıştır. fransız kültürünü veremeseler de, dilini sıkı öğrettikleri*kesindir.
 • ortaokul bölümünde acısıyla tatlısıyla 4 senemi geçirdiğim bana çok sağlam dostluklar ve unutulmaz anılar kazandırmış kolej. öğrencilerinin yaramazlıkta sınır tanımayan bir yapısı vardır rahat rahat ders işletmezler hocalara. madame zandar'ın bile sinirden ağladığına şahit olunmuştur. kurallara uymamanın cezası bellidir ya sınıftan atılırsın ya müdür yardımcısına gönderilirsin. bunun dısında okul puanı zırvası vardı zamanında mesela yerdeki çöpü alırsan bi hoca bunu gördüğünde sana puan verirdi ya da ders sırasında sırayı davul olarak kullanıp tezahürat yaptın hemen puanın giderdi. hala var mı bilmiyorum. öğretmenle öğrenci arasında büyük anlaşmazlıklar olduğunda çatışma formu doldurturlardı bide. hey gidi. 4 senenin dolu dolu geçtiği okuldur.
 • zeynep beserler, begum kutuk, sila gencoglu gibi unlulerin mezun oldugu okul. bu orneklerden sonra kizlari guzeldir demeye gerek kalmadi sanirim.
 • öğrencileri üzerinde gereken disiplini sağlayamadığı için öğrencinin saçına, küpesine takan, en ufak problemde ara karnenize velisi gelsin bölümüne koca bir çarpı atan bir sürü öğretmenle dolu okul. özellikle fransız öğretmenler tüm antipatikliğiyle insanı çileden çıkarır. matematik, fizik gibi sayısal dersler fransızcadır ancak öğretmenler adam gibi konuşamadığı için anlamak bir hayli güçtür. her şeye rağmen yeri olağanüstüdür, özlenendir.
 • alsancak'ın göbeğinde olduğu için okulu kirip kordonda keyif yapabileceğiniz güzel mi güzel bir tanecik okul