şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önceleri kısa formu ito olan, daha sonra istanbul ticaret odasıyla karıştığı için izto'ya çevrilen kurumdur. oda kelimesine kanılmamalıdır, zira bu kurum alsancak kordon'da anlı şanlı iki tane binada hizmet vermektedir.**
 • içerisinde bir adet görülmeye değer müze bulunan, izmir - alsancak - kordon'civarında yer alan bina.
 • bu sene altaya verdiği aşırı destekten dolayı izmirin diğer kulüpleri ve taraftarları tarafından tepki alan kuruluş.
 • izmir ekonomi üniversitesini kuran ticaret odası.
 • temelde bütün kulüplere, derneklere, okullara destek veren, pek çok ihtiyaç sahibi öğrenciye kısmi karşılıksız burslar veren, oda meclisinden özellikle bazı insanların yoğun çabalarıyla 2001 yılında öğrenci almaya başlamış izmir ekonomi üniversitesi'ni kurarak izmir'e çok büyük katkı yapmış, finansal destek konusunda ise piriştina'nın okulları restore etme projesine katkıda bulunmuş kuruluş.

  içindeki müze güzeldir, deniz tarafındaki binanın girişi katında kapıdan karşıda, en dipte yer alır.

  aynı anda 100 tane kuruluş, dernek, şirket başkanlığı, yönetimi kurulu başkanlığı, onursal başkanlığı gibi görevi yürütebilen, neredeyse "aile babası olmak" veya "ideal eş olmak" dışında her şeye girişen, öyle veya böyle beceren adam ekrem demirtaş'la izto arasındaki bağlar o kadar kuvvetlidir ki, artık onları sadece ölümün ayırabileceğini düşünmeye başladım o derece yani.

  süleyman demirel bir, bülent ecevit iki, ekrem demirtaş üç.
 • bayrakların dağıtımı için 29 ekim derneği'yle çalışan, dernek üyerlerinin sahildeki evleri tek tek gezip bayrağı verip gitmek yerine balkona çıkıp asması gibi özveriler sonucunda denizden bakınca bütün izmir'in çok güzel bir hal almasını sağlayan oda. birkaç bin bayrak dağıtıldı ama talep patlaması yaşandığı için yetmedi, 29 ekim için daha da fazla bayrakla dönecekler.
 • türkiye bilişim derneği tarafından düzenlenen 2009 bilişim yıldızları e-dönüşüm yarışmasında e-hizmet kategorisinde 1.'lik ödülünün sahibi olmuştur.
 • 90'ların sonundan, hadi olmadı 2000'li yılların başından kalmaymış gibi görünen antik ve inanılmayacak kadar kötü tasarımlı bir siteye sahip kuruluş. milyar dolarlarla oynuyorsunuz ama bir doğru düzgün web sitesi yaptırmaktan acizsiniz. vallahi bravo.