şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 50.000 tl sermaye ile izmirin "çekicisi"olan sancakların izmirlilere sunduğu yeni hizmet. teşekkürler folkart, teşekkürler towers... muhtemelen 2-3 günlük ciroları 50binden fazladır.
  hizmet aşkı
 • uygulamalarını anlayamadım, saçma bir yapı.
  başıma gelin bir olayla durumu özetlemeyi tercih ederim..
  evimin önü gidiş geliş geniş bir cadde ve merkezi bir yer. haliyle arabayı sokabilecek bir park yeri bulursan o gün şanslısın.
  o gün akşam park yeri bulamayınca arabamı dört yolun köşesine bıraktım. açıkça itiraf edeyim bıraktığım yerde yaya geciti de vardı. ancak yolun her köşesindeki yaya geçitlerinin üzerinde mecburen araçlar duruyordu. hatta benim arabamın yerinde çekildikten sonra başka araç bile vardı :)
  yaya geçidi derken geçişi engellediğimi ya da engelli yolunu kapattığımı falan düşünmeyin bildiğiniz mazgalların üzerinde kaldırım kenarı bir yer.
  sabah kaktım ve arabam yok...

  ilk önce şaşırdım, iki seçenek geldi aklıma biri çekileceği diğeri çalınabileceği...
  çünkü aracın çekildiği alanda bir not vs yok, izmir trafik vakfı'nın bir numarası var ama sadece numara! açan yok.. sitesinde araç sorgulama var, sanırsam laf olsun diye o da.. kısacası arabama ne olduğunu esnafa sorup öğrendim...
  daha sonra trafik şube'ye gittim ve beni izmir trafik vakfı'nın araçları çektiği otoparka yönlendirdi, gittim 'neden çektiniz dedim' görevli polis memuru 'park yazmışlar' dedi ve 'belki gidiş yönünün tersine park etmişsinizdir' dedi. neyse 92 tl otapark ücreti ödedim, 2 aya da trafik cezası gelecekmiş.. aldım arabamı çıktım..

  şimdi anlam veremediğim olay şu:
  1-eğer benim aracım bir engel oluşturmuyor (bir aracın çıkmasına engel, trafiği kapatmıyor ve yayayı engellemiyorsa), sadece trafik kurallarına uygun park edilmemişse neden ceza kesilip bırakılmıyor, neden çekiliyor?
  2- izmir trafik vakfı neden trafik polisi yetkisiyle hareket ediyor?

  not: bunu resmen rant haline getirmiş resmi bir kurum olmuş izmir trafik vakfı ve üç kuruş kazanırken cebimden aldığı 92 tl'yi helal etmiyorum.
 • gözünüzün önünde arabanızı çekip peşinden koşturacak kadar arsızdır bunların sürücüleri. (yaptıkları yasal değil, sürücü araç çekilirken gelirse çekemezsin, yalnızca ceza kesersin.)

  ''izmir'de çevirme'' adlı sayfada yaptıkları arsızlıkları takip edebilirsiniz.

  bunların derdi trafik düzeni falan değil, alenen rant sağlamak.

  http://www.egedesonsoz.com/…kfi-sahaya-cikti/908366
 • burada çalışanların ahlakı ile ilgili ciddi bir problem var bence! kafalarına göre araç çekiyorlar ve araç seçiyorlar.

  ayrıca bir vakıf elde ettiği gelirleri başka kamu kurumları ile nasıl paylaşabiliyor vakıflar kanunu buna izin vermiyor. ayrıca vakıf hizmet sunması gerekirken halk yararına bunlar halka eziyet ediyorlar. tam bir izmir belası oldu bunlar. arkasında sancak ailesi var ve istediğiniz yere yazıp şikayet etseniz de sizi sikleyen yok.

  topladıkları para ile milli eğitim okullarında trafik eğitimi mı veriyorlar ya da trafik kazalarını azaltacak çalışmalar da mı kullanıyorlar kimse fikir sahibi değil.
  bildiğim tek şey tüm izmir halkının bu oluşumdan inanılmaz derecede rahatsız oldugu.

  asgari ücretle derebeylik yapan çalışanlarına da buradan selamlarımı yolluyorum!
 • izmir trafik vakfı kimindir önce ona bakmak lazım
  emine erdoğan'ın akrabası ethem sancak'ın yeğeni folkartların sahibi mesut sancak'a tabiki.
  5 yıl öncesine kadar bu adam izmirde yoktu ve şuan tüm izmiri ele geçirdi.araçları illegal çektikleri ve halkın ahını aldıkları doğrudur.yazacak çok şey var da..ne desem gg.

  vakfın başkanı mesut sancak daha önce de çevreci bir gazeteciyi tehdit etmekle gündeme gelmişti.yanılmıyorsam karşıyaka spor klübüne de yardım yapmıştı.

  bunlar la ilgili birkaç haber mevcut.