• evliliği ve anne olmayı çocuk oyuncağı sanan ve nasıl olsa rabbim rızkını verir mantığı ile tavşan gibi üreyenlerin neden olduğu durumdur.

maddi durum, eğitim durumu, annenin ve babanın genel ruh sağlığı ve bedensel sağlığı elverişli değilse neden ille de evlenip, bir de üzerine çocuk sahibi olursunuz?

insana sorarlar.

yazık değil mi el kadar yavruya?

ya psikolosi bozulan anneye ne demeli?

yaşam boyu unutamayacağı bir travma olacak bu konu.

hapis yatacak bir de..

gerçekten el kadar yavruya çok üzüldüm.

annesinin de durumu vahim.

kendini de çocuğunu da yaktı resmen.
  • kadının hele ki bir annenin çocuğunu öldüremesini kocasından dolayı haklı bulmak net aptalliktir
  • yolunda gitmeyen hayatınız ve ruh hallerinizin kurbanı çocuklar olamaz.
    kurban etmek için de çocuk doğuramazsanız.
    dikkat ediyorum, hastalıklı ilişkilerdeki çiftlerin inadına güzel güzel çocukları oluyor. nasıl bir doğa bu cidden sorguluyorum..
  • kadın çocuğu boğuyor öldürüyor başlık sahibi "erkekler çok sorumsuz bu ülkede" diyor.

gidin profesyonel yardım alın, ruh hastaları.
  • çocuk sahibi olmak isteyen adayların öncelikle kontrollü olarak devlet tarafından eğitilmelidir.

ebeveynler hem psikolojik, hem ekonomik, hem de sosyolojik olarak kendini hazırlar.

hem bu sayede psikolojik olarak hazır ol(a)mayanlar tespit edilmiş olur.

bu tür ölümlerin, cinayetlerin ve intiharların önüne geçilmiş olur. bu söylediğim belki hemen olmaz ama eğitilen ebeveyn sayısı arttıkça, bu tür olaylar da azalmış olur.

cinsellik eğitimi bile verilmiyorken, herkesin yolu kendisinin deneyerek bulması isteniyorken benim şu an söylediğim bir "hayal"den ibaret olacaktır. belli de olmaz yakın gelecekteki yöneticiler belki bu konu hakkında adım atarlar.
  • (bkz: izmir'de 4 yaşındaki kızını annesine boğdurtmak zorunda bırakan erkek)

aha böyle açsaydın başlığı?
  • bu tarz haberlere yasak gelmeli. manyaklar özenip yapıyor olabilir. kafayı yememek elde değil.

edit:hatta bu manyaklar sessiz sakin idam edilmeli!
  • ben de haberi okumadan sanki eve kapanmis sessiz, issiz ve baskin bir adamin karisi modunda bir kadin bekliyordum haberde. oysa 1 kere evlenen, bosana, is arkadasindan hamile kalan(!) sonra mecburen evlenen ondan da bosanan bir kadin var. belli ki gayet ozguvenli calisan ancak hatalar yapmis bir kadin.

burada erkekte suc aramak (belki vardir o ayri ama bu haberden bu sonucu cikarmak), en iyi ihtimalle haberi okumamak olabilir...
  • sözlükte genellikle pkk propagandası yapan başlık sahibinin (varolan) diğer manipülasyonları için (bkz: #109467163)

ilk entry silinirse diye sputnik'in cinayet haberi

ayrıca (bkz: babanı öldürdüm polisi ara/@toroslardir benim yurdum)
  • insanların çoğu hasta artık ve gidişat çok kötü. insanlık tarihinin geleceği ürkütüyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap