şükela:  tümü | bugün
  • yolunuz yol değil

izmir'de birilerinin ateşle oynadığını gösteren eylemdir.

(bkz: körkütük kemalist olmak)
  • tepki gösterenlerle aynı görüşteyim fakat aynı tepkiyi camilerden dombra çalındığı zaman da göstermenizi beklerdik toplum olarak..

not: dm’den soran arkadaşlar var “cami’den dombra mı çaldı ? “ tarzı aşağıya onun da videosunu bırakıyorum yine izmir’de olan bir durum yine cami...

bu da dombralı cami

edit: aşağıya bıraktığım haberde bu olayların provokasyon amaçlı olduğunu destekler nitelikte bir haber var.

haber içeriği
  • (bkz: vay anam vay serhat neler dönmüş ya)

bu eylemi gerçekleştiren kendini bilmezleri şiddetle kınıyorum. böyle bir aymazlık, böyle bir provokasyon olmaz.

iki gündür çav bella çaldınız, selda bağcan çaldınız; ama bir izmir marşı çalmadınız.

kendine gel eeey izmir!

edit: bu olayla rahatlıkla dalga geçebiliyor olmamın sebebi bunu muhalif görüşte birinin tepki amaçlı yapmadığını bilmem. ortada açıkça görülen, iktidar kanadından gelen bir provokasyon var.

"bunlar dinsiz, bunlar allah'sız, bunlar kitapsız, bunlar darbe yapıp dini özgürlüklerinizi elinizden alabilirler" diyerek milleti galeyana getirip bölücülük yaparak "sizin çareniz akepe" mesajı vermenin peşindeler.

bir kere diyanetin kontrol ettiği bir merkezi sistem yüzünden kemalistleri suçlamak zaten başlı başına bir geri zekalılıktır. ben serçe parmağımı masaya vurup jf kennedy'e sövsem aradaki ilişki daha mantıklı olurdu herhalde.

yine akepe'liye anlatır gibi anlattık çok şükür.

(bkz: bilal'e anlatır gibi)
  • şu olayla kemalist olmayı birbirine nasıl bağladın be mk tek hücrelisi? diye sorduran başlık
  • birileri gündemle oynama peşinde. hem de fetö taktikleriyle.

edit : o parti bu parti bilmem ben. kimin helal süt emdiğini bilecek kadarda anasının memesini mıncırmadım. sadece bildiğim tek bir şey var bu dümenler yıllarca amerika'dan öğrendiklerini uygulayanların dümenleri. ayrıca canımız burnumuzda şu salladığınız kırmızı bayrak bir gün elinizden düşerse kim olduğuna bakmadan sahada matador bırakmayız bilesiniz.
  • hükumet tarafından yapılıp suçu muhalefete atılandır.

bu taktikleri biz gibiler yemez. bazıları yiyecek ama.
  • konunun kemalistlikle alakası ne amk?

camilerin kontrolü de belediyede değil devlettedir, yiyorsa hükümetinin beceriksizliğine laf söyle mk.
  • müftülük merkezi sistemi iptal etmiş. imamlara mesai yolu göründü, ne güzel yatıyorlardı.
  • kardeşim bu camilerin imamı yok mu? merkezi sistem diyanet’e bağlı değil mi? neyin tatavası bu? diyanet bile artık dinde iş olmadığını anlamış. bunun kemalistlerle ne alakası var amk?
  • (bkz: izmir bayraklı'da camide dombra çalması)

bütçesi 8 bakanlığın bütçesinden daha fazla olan dib in kapalı olan camileri bile yönetemedigini gösteren olaylar silsilesi.

malum ayrıştırma, kutuplaştirma konularında pek bilgin olan başkan bunularda hocasından eğitim alamamış herhalde.