• oradan geçerken döven şerefsize küfür etsek 1 yıl yatarımız garanti
  • başı-sonu olmayan 10 saniyelik videonun tekrar tekrar üç kere oynatılmasından mütevellit haber (!). kadına şiddet gibi bir konuyu da magazine çevirerek işi sulandırmaktan başka bir şey değil bu.
  • sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş
    ülkede adalete olan güven kalmadığındandır
  • yardım eden kendini tehlikeye atan insanlar şuan içeride olduğu için olabilir mi?
  • haberde kimse kadir şeker gibi olmak istemiyor şeklinde bir paragraf bulunuyor. burada toplum olarak şöyle bir problemle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.

kadir şeker olayı birçok insan için çok net bir örnek olarak karşımızda duruyor ancak olayın basına yansıması ile dava süreci arasında büyük fark bulunuyor. kadir şeker davasında ölen şahsın şiddet uygulamadığı ve sesini yükselttiği, kadına karşı bir şiddetin bulunmadığı, kadir'de bıçak olmasından dolayı olayın farklı yorumlanması vb. gibi birçok detay var. genel olarak bilinen ise dayak yiyen bir kadını ölümden kurtarırken katil olan bir kadir şeker var.

bu olayın tam olarak ne olduğu ve neden sürecin bu şekilde ilerlediği doğru düzgün açıklanmadığı sürece gerçek felaketlere de insanların böyle kayıtsız kalması şaşırtmayacaktır.
  • başlığı açan arkadaş izmire sallamışta, basmane diyor güzel kardeşim basmane. suriyelilerin aile içi şiddetine, diğer suriyelilerin müdahale etmemesi zannımca.

git suriyeliler başlığında, suriyelilere çemkir. konunun izmirle bir alakası yok.
  • müdahale eden adamın hapislerde çürüdüğünden olabilir mi sizce??
    bunun çağdaşlıkla ne alakası var onu anlamadım!
    155 i ararsın olur biter ki birisi illa aramıştır!

sonra hee çok çağdaşım ama hapislerde çürüyorum mu diyeceğiz??
    yorum yaparken beyninizi de kullanın bence!

bazı sığırların sırf izmir'i boklamak için aşırı çaba içinde olduklarını fark ediyorum!
    pardon da siz hangi daha çağdaş ilimizde ikamet etmektesiniz sevgili sığır?
  • olaya karışsam ve kadın "sanane kocam o döver de sever de" dese ne diyebilirim ? sanki bu tarz olaylar yaşanmamış gibi konuşuyorsunuz.
  • aklı olan hiçkimsenin yapmaması gereken durumdur. burada ne kadınları suçlamak niyetim ne de şiddete çanak tutmak. bu durumlar özellikle basmane ya da alsancak'ta çok olur. geçmişte çok defa da müdahale ettim fakat ya bana öylesi denk geldi ya da bu işin kuralı böyle; her defasında kadınlar tarafından karışmayın, yapmayın etmeyin sözleriyle olay bizzat yine kadınlar tarafından yatıştırıldı. hatta bir defasında dayak yiyen kadının yanındaki adama müdahale edince imdat polis diye bağıranını gördüm. siz siz olun karışmayın yoksa geceyi karakolda geçirme şansınız yüksek. arayın 155'i sonra işinize bakın.
  • kurtarmaya çalışanı da gördük halen içerde

not: izmir'de olunca anormal istanbul da adana'da olsa "normal" millet sizin hak, hukuk anlayışınız ve adaletiniz batsın
hesabın var mı? giriş yap