• çoğu sivil polis değildir.

karakolda çalışıp devriyeye çıkmayan polisler dışında göbekli polis pek görmedim ama bunların çoğunda göbek var.

ayrıca birlikte yürürken çok başıbozuk yürüyorlar. sivil ekibin polis günü gösteri yürüyüşü yapmasını beklemiyorum ama en azından ast üst ilişkisinin verdiği refleksler adamı düzene sokar. bazılarının arapça konuştuğunu da duyanlar var ayrıca.

çoğu akp'den sonra hapislerde sürünecektir. yeni türkiye'de adaletsizlik olmayacak...
  • iç savaş çıkartmak için yeterli malzemeyi veren gerzeklerdir. ha amına koduklarım ha kışkırtın iyice halkı. 2 gün sokağa çıktık o bile battı size di mi?
  • akp'nin adamlarıdırlar. bizzat gördüm. ve hatta 20 tane polisin bir kızı öldüresiye dövdüğünü de videolardan görebiliriz şu an. izmir organizasyonda çok büyük sıkıntı çekiyor.

disk, kesk, tkp gündüz olayları sahiplenme çabasındalardı ama gece 2'ye kadar oradaydım kimseleri göremedik oralarda. sadece vatandaş vardı.

şu an kordona yığdılar deniyor ama bilemiyoruz hakkaten. bu arada provokatör de çoktu. izdiham olmasın diye götümüz çıktı bu adamlar kovalarken. yere düşen onlarca insan vardı, sadece birini kolundan tutup kaldırabilme şansım oldu. gerizekalılar çöpleri dikine koymuşlardı caddeye. herkes takılıp düştü.

sonuç ?

akp alsancağı düşürdü. ama yarın yine ayağa kalkar izmir.
  • sivil polis adı altında değerlendirilmemesi kişiler. götlerinden göbeklerinden polis olmadıkları belli bunların. sanırım türkiye için hazırlanan besiç milisleri gibi bir şey bunlar.
  • yiyorsa yarın akşam üzeri alsancak'a gelmesini beklediklerimdir.
    gece yarısı küçük grupları avlamaya çalışmak tabansızlıktır.
    ayrıca içlerinde polis dışında akpliler olduğu söylentiler vardır.
  • halkin polisi degil, imamin ordusu olsa gerek.
  • ksk ve göztepe taraftarlarının alsancak'ta gece nöbetine geçmesi durumunda hayatları kayacak bedeviler.

haydi kaf kaf, haydi göz göz, göreve !
  • polis değildirler. izmirde yeterli polis olmadığı, hepsi istanbul veya ankaraya aktarıldığı için, muhtemelen akp gençlik kollarından toplanan sivil faşistlerdir.
  • "kaskını çıkar, jopunu bırak" sloganını fazla yanlış anlamış olanlardır.
  • etrafı indirip faturayı masumca eylem yapanlara mal edecekler 3. katta sığındığımız bir yere sopa ve boş bira şişesi fırlattılar. gözümle görmesem inanmazdım. şerefsiz polis.
hesabın var mı? giriş yap