şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sabah işe gelirken hakan gündüz'den duyduğum olayın kahramanları(!) hakan gündüz'ün yorumu da ayrıca çok yerindeydi. biz hala adaletin kol gezdiği bir ülkede yaşadığımız hayalini kuralım. hatırlamakta fayda var combo olması açısından. bere giydiği için tutuklanan, tıraş oldu diye tutuklanan insan var ülkemde.

  edit: "traş" yazmışız. hatamı görüp uyaran anyolita'ya teşekkürler.
 • polisimizi kimseye ezdirmeyiz diyen basbakanlarinin izinden giden polislerdir. hukumet, savcilar ve hakimler yanlarinda oldugu surece sirtlari yere gelmez.

  (bkz: kahrolsun insan hakları)
 • maalesef haber değillerdir.
 • hepsi çok delikanlı, cesur, güçlü, kahraman adamlardır, taşı sıksalar suyunu çıkarırlar, o kadar güçlüdürler. elleri bağlı kadını dövmek her babayiğidin harcı değil, bunları tek başlarına dağa salsan pkk biter, o derecedirler.
 • bahanelerine göre karakola getirdikleri kadın bunlardan birinin eline koluyla vurmuş, birinin kollarına tırmalamış, birini de eliyle itmiş. hani kreşlerde böyle bahanelerle geliyor çocuklar "niye kavga ettiniz çocuğum" deyince. başka bir polis de çıkıp "benim de saçıma çimdik attı, uf oldu" deseymiş tam yeri olurmuş. peki sormak lazım bu adamlara: madem alkollü ve saldırganlık riski taşıyor, siz niye bu bayanı nezarethaneye atmak yerine ortalık yerde darp ediyorsunuz? sizin göreviniz ceza vermek mi, yoksa ceza verilmesini sağlamak üzere şüpheli şahsı kontrol altında tutmak mı?

  bir arkadaşım polis okuluna girmişti. geçenlerde mezuniyet töreni vardı. davet etti, ben de icabet ettim davetine. çok samimiyetle söylüyorum polis okulunun müdürü son konuşmasını yaparken ısrarla "görevinizi kötüye kullanmayın, gücünüzü insanlara zulmetmek için kullanmayın. silahınıza sahip çıkın, olur olmaz yerlerde tehdit amaçlı kullanmayın. bunlar büyük suçtur ve mesleğin adını kirletmektedir." demişti. ancak oradaki pek çok insanın dinlemediğini gördüm. bu insanlar sokağa çıktığında tamamiyle ortalıkta terör estirmeye müsait tiplerdi. silahlarını teslim alır almaz ortalıkta behzat ç. havalarında dolaşmaya başlayanları gördüm. amirleri ne kadar uyarırsa uyarsın bu insanların uslu durmasının mümkün olmadığı çok açıktı. işin vahimi polis olan arkadaşım da bunların farkındaydı ama onun da kendisi dışında kimseden emin olamayacağı ortadaydı.

  zaten yüzde ellisi cemaat mensubu olan bir kuruluştan bu kadar çok ruh hastası çıkması normal değil mi?
 • herkesimin elestirisine maruz kalmasi gereken bir olaydir. ekrandaki kadina o kadar uzuldum ki polislerin kizlarinin basina gelmesini asla istemem ama maalesef insan bozuntulari empati yapmadan kafa-goz dalmislar.
  sevindigim bir nokta avrupa birliginin baskilariyla da olsa karakorlarimiz seffaflasmis, iceride kamera var. insallah yakin zamanda her yerde olur da halk polis iskencesinden kurtulur.
 • yemin ediyorum midem bulandı.. bu ne rezilliktir , bu ne biçim bir kafadır ya..

  o müdahale etmeyen polise ise diyecek bir şey yok.. yorumsuz..